Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar kooperatīvās saimniecības „Mūsmāju dārzeņi” vadītāju Edīti Strazdiņu

Telefonsaruna ar Nacionālā veselības dienesta pārstāvi Lindu Freimani

Gada pirmajā darbadienā izrakstītas gandrīz 20 tūkstoši e-recepšu

Šī gada pirmajā darbadienā, kad ārstiem e-veselības sistēmas lietošana ir obligāta, izrakstīti 20 tūkstoši e-recepšu, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Linda Freimane.

Kopumā medikamentu receptes e-veselības sistēmā izrakstītas gandrīz 20 tūkstoši, bet darba nespējas lapas – tuvu pieciem tūkstošiem. Salīdzinot ar decembri, tas ir septiņas reizes vairāk vienas dienas laikā.

Pirmajā dienā novēroti sistēmas darbības traucējumi, un sūdzības par to saņemtas no dažādiem Latvijas reģioniem. Traucējumi gan bijuši īslaicīgi, uzsvēra Freimane.

E-veselības darbības uzlabošanai NVD palielinājis tehnisko resursu un arī atbalsta dienesta jaudas.

Sistēmas traucējumi iespējami arī trešdien, 3.janvārī, atzina NVD pārstāve.

To, ka e-veselības sistēma otrdien, 2.janvārī, kļuva lēnāka salīdzinājumā ar decembri, Latvijas Radio atzina “Benu” aptiekas farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna. Viņa to skaidroja ar straujo sistēmas lietotāju pieaugumu. Sistēma bijusi lēnāka un darbojusies ar pārrāvumiem.

Lielākās tehniskās problēmas bijušas nevis Rīgā, bet ārpus tās. Visslielākais stress bija pacientiem, atzina Vīksna, norādot, ka lielākā neskaidrība klientiem bija par to, ka līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti