Gada laikā nevienam alimentu parādniekam autovadītāja apliecība nav atņemta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Apritējis gads, kopš spēkā ir likums, kurš ļauj uzturlīdzekļu nemaksātājiem atņemt autovadītāja apliecības. Taču pagaidām neviens parādnieks tiesības vadīt auto nav zaudējis.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne stāsta, ka likumam ir preventīvs spēks, jo gada laikā samazinājies uzturlīdzekļu nemaksātāju skaits.  

Linda Sparāne: Par uzturlīdzekļu parādnieku skaita izmaiņām
00:00 / 00:39
Lejuplādēt
“2017.gada 1.aprīlī, uz likuma spēkā stāšanās brīdi, bija 8410 uzturlīdzekļu parādnieku, kuriem bija derīgas autovadītāja apliecības. Kad spēkā stājās likuma norma, fonds sāka strādāt ar parādniekiem, ar vēstulēm aicinot parādu dzēst, stāstot, kādas būs sekas, ja nesadarbosies,” stāstīja Sparāne.

“Rezultāts ir tāds, ka 2018.gada janvārī jau ir samazinājies parādnieku skaits, kuriem ir derīgas vadītāja apliecības. No 8410 uz 5128. Attiecīgi likuma mērķis ir sasniegts, jo minētās likuma normas mērķis ir veicināt, lai parādnieki maksātu un, kā mēs jau redzam, ka parādnieku skaits samazinājies par 3282. Tātad viņi ir sākuši maksāt, un likuma norma darbojas. Un mēs turpinām strādāt, jo vadītāja apliecības [atņemšana], tas jau ir galējais [solis],” sacīja Sparāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti