Gada laikā nevienam alimentu parādniekam autovadītāja apliecība nav atņemta

Apritējis gads, kopš spēkā ir likums, kurš ļauj uzturlīdzekļu nemaksātājiem atņemt autovadītāja apliecības. Taču pagaidām neviens parādnieks tiesības vadīt auto nav zaudējis.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne stāsta, ka likumam ir preventīvs spēks, jo gada laikā samazinājies uzturlīdzekļu nemaksātāju skaits.  

Linda Sparāne: Par uzturlīdzekļu parādnieku skaita izmaiņāmZane Mače
  “2017.gada 1.aprīlī, uz likuma spēkā stāšanās brīdi, bija 8410 uzturlīdzekļu parādnieku, kuriem bija derīgas autovadītāja apliecības. Kad spēkā stājās likuma norma, fonds sāka strādāt ar parādniekiem, ar vēstulēm aicinot parādu dzēst, stāstot, kādas būs sekas, ja nesadarbosies,” stāstīja Sparāne.

  “Rezultāts ir tāds, ka 2018.gada janvārī jau ir samazinājies parādnieku skaits, kuriem ir derīgas vadītāja apliecības. No 8410 uz 5128. Attiecīgi likuma mērķis ir sasniegts, jo minētās likuma normas mērķis ir veicināt, lai parādnieki maksātu un, kā mēs jau redzam, ka parādnieku skaits samazinājies par 3282. Tātad viņi ir sākuši maksāt, un likuma norma darbojas. Un mēs turpinām strādāt, jo vadītāja apliecības [atņemšana], tas jau ir galējais [solis],” sacīja Sparāne.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti