Sadaļas Sadaļas

Futbola aprindās Bezzubova slepkavību uztver kā vēstījumu citiem

Spēlētāju aģenta Romāna Bezzubova demonstratīvā nošaušana uz ielas pagājušajā nedēļā drīzāk bijusi nevis vēršanās pret viņu pašu, bet gan signāls viņa biznesa partneriem. Tā pieļauj vairāki LTV raidījuma “De facto” aptaujātie futbola aprindās. Valsts policija, kas piektdien paziņoja par vairāku personu aizturēšanu un apcietināšanu, par slepkavības motīviem pagaidām klusē.

ĪSUMĀ:

  • Futbola aprindās nav dzirdēts, ka nošautais Bezzubovs būtu iesaistīts netīros darījumos.
  • Tiek pieļauta iespēja, ka ar viņa nogalināšanu tika sūtīts nepārprotams signāls kādam citam.
  • Bezzubova tuvākais sabiedrotais bija Vladimirs Koļesņičenko, kurš bija iesaistīts arī "Skonto" stadiona pārdošanas darījumā.
  • Bezzubova vārds izskanējis arī saistībā ar konfliktu par futbola kluba "Valmiera" spēlētājiem, bet šo versiju uzskata par maz ticamu.
  • Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens izteicis pieņēmumu, ka noziedzīgā pasaule vēlas atriebties viņam un policijai.

Drīzāk kā brīdinājums kādam citam

Bezzubova pazinēji no futbola saimes slepkavībai nespēj piemeklēt vienkāršu izskaidrojumu. “Tik, cik es zinu par Romānu Bezzubovu, par viņu kā aģentu – vairākus gadus viņš darbojās šajā statusā, palīdzot spēlētājiem atrast citas komandas, – tās atsauksmes vienmēr bija pozitīvas. Neesmu nekad dzirdējis, ka viņš kādu būtu uzmetis vai kādu būtu piemānījis,” saka futbola komentētājs Ilvars Koscinkevičs.

Kā “De facto” neoficiāli minēja vairāki, pat baumas par Bezzubova iesaisti kādās aizdomīgās aktivitātēs, piemēram, spēļu rezultātu ietekmēšanā nebija izskanējušas.

“Manā rīcībā nav informācijas par to, ka viņš piedalījies kaut kādos netīros darījumos,” teic arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko.

Tāpēc daudzi par ticamāko izskaidrojumu Bezzubova slepkavībai uzskata, ka tas bijis brīdinājums kādam citam.

Automašīna, ar kuru pārvietojās Bezzubova slepkavas, naktī tika sadedzināta Mežaparkā blakus “Ķeizarmeža” sporta bāzei, kuru savulaik attīstīja bijušais LFF un “Skonto” kluba prezidents Guntis Indriksons. Tāpēc ne viens vien, izlasot ziņās par sadegušo BMW, uzreiz padomāja, vai tas nav bijis signāls tieši viņam.

Naudiņu laiž caur ofšoriem

Agrākais Latvijas futbola galva Indriksons telefonsarunā par savu klātbūtni futbolā izsakās pieticīgāk, nekā to vērtē citi. Viņam nekāda kontakta ikdienā ar nošauto Bezzubovu neesot bijis. Varbūt reizi, divas gadā saticis kādā futbola mačā.

“Nestādos priekšā, kāpēc [Bezzubova slepkavība] man varētu būt vēstījums,” atbild Indriksons. Viņš gan atklāj, ka, vadot LFF, viņam draudi izteikti “pāris reizes gadā”: “Pārstādīsim jūsu rokas, kur jūsu kājas atrodas, jūsu kājas, kur rokas atrodas.” Taču Indriksons nespēj iedomāties, kāpēc lai tagad kāds viņam sūtītu šādu vēstījumu.

“Neticu, ka viņš [Bezzubovs] ir iemaisīts kaut kādās tādās lietās, par kurām varētu būt tādas sekas. Vienkārši neticu. Man nav savas versijas,” saka Indriksons.

Policijas priekšnieks Armands Ruks pēc Bezzubova nošaušanas par versijām runāja ļoti atturīgi. Neizslēdza, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība profesionālās darbības dēļ. Bet esot arī citas versijas.

Latvijas futbola biznesa vide ir gana duļķaina, kas Bezzubova slepkavības iemeslus liek meklēt vairākos virzienos.

“Mēs varam tikai spekulēt. Tie atzari var būt dažādos virzienos. Divu klubu vadītājus neielaiž Latvijā. Tad ir lielāku vai mazāku stadionu pirkšana un pārdošana. Ne viss ir skaidri saprotams, kā naudas plūsma notiek un kāpēc caur vairākiem “ofšoriem” laiž to naudiņu. Tad arī spēlētāju pārejas, kas brīžiem ir neatklāta bilde,” pauž Koscinkevičs.

"Skonto" stadiona afēra

Bezzubova tuvākais sabiedrotais bija Vladimirs Koļesņičenko, kurš sāka futbolista gaitas pie Indriksona “Skonto” klubā un noslēdza karjeru, kļuva par kluba prezidentu. Bezzubova uzņēmuma “BR-sport agency” līdzīpašniece ir Koļesņičenko civilsieva, “De facto” apstiprināja vairāki avoti.

Raidījumos jau esam stāstījuši, ka Koļesņičenko bija starpnieks savdabīgajā “Skonto” stadiona pārdošanā par 35 miljoniem eiro investoram no Krievijas, kurš tagad sevi uzskata par apkrāptu.

Futbolistu tirgū Latvijā, kurā darbojās Koļesņičenko un Bezzubovs, pēdējos gados nav pieredzētas skandalozas vai ļoti dārgas spēlētāju pārejas. Viens strīds, kas izlauzās uz āru, pērn izcēlās Valmieras klubā. Spēlētāji sacēlās pret treneri un vadību. Bezzubova un Koļesņičenko pārstāvētie futbolisti, divi no viņiem ukraiņi, pārmeta darba līgumu nepildīšanu.

Pēc federācijas iejaukšanās klubs bija spiests samaksāt Bezzubova un Koļesņičenko spēlētājiem vairākus simtus tūkstošus eiro.

“Valmiera FC” valdes priekšsēdētājam Uldim Pūcītim ir žēl, ka Bezzubova nogalināšanu cita starpā saista ar Valmieras futbola kluba vārdu. Viņš noliedz, ka viņam ar Bezzubovu bijis konflikts: “Mēs atzinām savas kļūdas, tās izlabojām, un lieta tika izbeigta.”

Oligarha advokāts

Pērn Valmieras kluba vadībā parādījās Ralfs Izenegers, advokāts no Šveices, ko futbola aprindās dēvē par kluba īpašnieku.

Viņa klientu vidū bijis arī ukraiņu oligarhs Dmitro Firtašs. 90. gados viņš palīdzēja no cietuma izpestīt Solncevas kriminālā grupējuma līderi Sergeju Mihailovu.

Latvijā uz ģenerālpilnvaras pamata Izenegeru pārstāv cits bijušais “Skonto” prezidents, par Indriksonam tuvu stāvošu uzskatītais Kārlis Villerušs. Indriksons gan noliedz, ka pats būtu saistīts ar futbola dzīvi Valmierā, lai gan Izenegeru pazīstot jau 30 gadu.

“Es ļoti labi pazīstu “Valmieras” īpašnieku. Viņš griezās pie manis, kad viņš gribēja šo komandu Latvijā iegūt. Es neticu, ka viņš varētu būt tāds cilvēks, kas ar tādām metodēm risina kaut kādas finansiālus strīdus. Neticu vienkārši. Es personīgi izslēdzu “Valmieras” versiju,” saka Indriksons.

Jāatzīmē, ka Bezzubovs un Koļesņičenko pārstāvēja arī futbolistus Krievijā, tāpēc nevar izslēgt, ka kaut kādi konflikti radušies tur.

PR uz traģēdijas fona

Taču ar visai negaidītu slepkavības versiju šonedēļ nāca klajā iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens. Viņš uzskata, ka Bezzubova slepkavība nav saistīta ar viņa profesionālo darbu. “Es uzskatu, ka tas ir arī kā brīdinājums par to, ka mēs Latviju sākam attīrīt no noziedzīgiem grupējumiem, kuri ilgstoši ir strādājuši Latvijā, kuriem tiek pārrautas dažādas ķēdes,” šonedēļ Latvijas Radio izteicās ministrs, slavējot dienestu darbu pēdējos gados.

Futbola aprindās šī Ģirģena versija saņēma vērtējumus, sākot ar smiekliem un beidzot ar pieņēmumu, ka ministrs varbūt ir labāk informēts nekā citi. Ģirģens šonedēļ neatrada laiku “De facto” izskaidrot, kādēļ saskaņā ar viņa versiju par upuri kritis tieši Bezzubovs.

Jāpiemin, ka pērn Ģirģens pats nesekmīgi kandidēja uz LFF priekšsēža amatu. Viņu atbalstīja gan Indriksons, gan Koļesņičenko, kuru viņš labi pazīst, jo abu bērni kopā trenējušies futbolā.

LFF prezidents Ļašenko, taujāts par Bezzubova nogalināšanas motīviem, atbildēja, ka vēlas sagaidīt no policijas oficiālu versiju. “Manuprāt, nav pareizi sevi slavēt un taisīt sev PR, kad valstī notiek tāda traģēdija,” atbildēja Ļašenko, neminot Ģirģenu vārdā, bet varēja noprast, ka šī kritika veltīta tieši ministra izteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt