Panorāma

Panorāma

Panorāma

VVD kuģis piesārņo vidi

Vērtēs uzdoto mājasdarbu Franču licejā

Franču licejā skolēniem uzdod nosaukt piecus labos Rīgas pašvaldības darbus

Sociālo tīklu vietnēs plašu rezonansi izraisījusi Franču liceja devītklasniekiem uzdotais mājasdarbs sociālajās zinībās. Bērniem uzdots nosaukt piecus labos Rīgas pašvaldības darbus. Tā kā skolu nesen apciemojis Rīgas mērs, vairāku bērnu vecāki šo uzdevumu saistījuši ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un priekšvēlēšanu aģitāciju.

Vai tā ir mācību programmas sastāvdaļa vai pārpratums? Rīgas Franču liceja devītklasnieku vecākiem jautājums radies pēc ieraksta e-klasē. Sociālo zinību mājasdarbā prasīts izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu. Pierakstos jāuzraksta pieci Rīgas domes labie darbi un ieteikums, kas vēl jāuzlabo.

No rakstītā var noprast, ka jauniešiem uzdots atrast tikai labo, nevis, piemēram, kritiski vērtēt pašvaldības darbu.

Lai noskaidrotu skolas pārstāvju viedokli, Rīgas Franču licejā solīja organizēt interviju ar skolas direktori, taču brīdi vēlāk skola vairs nebija sazvanāma

Tikmēr Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča norāda, ka pamatizglītības valsts standartā ir iekļautas tēmas par pašvaldības darbu. Viena no pamatprasmēm – skolēniem jāspēj analizēt, ko pašvaldība dara iedzīvotāju labā. Izglītības kvalitātes valsts dienestam  izdevās sazvanīt skolas pārstāvjus. Viņi esot nolieguši politisku pieprasījumu spodrināt domnieku darbus.

“Skolas direktore ir runājusi arī ar konkrētā mācību priekšmeta skolotāju, un rītdienas laikā mums ir solīts skaidrojums gan no skolotājas, gan no skolas direktores. Šajā gadījumā mums ir svarīgi saprast, ar kādu mērķi tieši šāds uzdevums skolēniem tiek piedāvāts, kādu rezultātu skolotāja cenšas sasniegt, piedāvājot skolēniem šādu uzdevumu,” saka Juhņēviča.

IKVD vadītāja norāda – svarīgi arī saprast, kāpēc šāds mājasdarbs uzdots tieši šobrīd. Vairāk informācijas dienesta rīcībā būšot otrdien, 24.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti