Pusdiena

Trampa nodokļu reformas atbalstījusi ASV Kongresa Pārstāvju palāta

Pusdiena

Sešas stundas rindā, lai klātienē pierakstītos pie acu ārsta

No vandaļiem fotoradarus sargās modernas tehnoloģijas

Fotoradarus no vandaļiem sargās modernas tehnoloģijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vandaļu uzbrukumos šogad ir bojāti septiņi stacionārie fotoradari. Policija par notikušo ir sākusi kriminālprocesus, bet Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno ātruma mērierīces aprīkot ar nopietnāku apsardzi. Modernie radaru sargi sāks strādāt nākamgad.

Pagaidām nenoskaidroti ļaundari pie Rīgas apvedceļa šonedēļ aizdedzinājuši divus stacionāros fotoradarus. Zem ātruma mērierīcēm bija saliktas riepas un tām pielaista uguns. Kopš aprīļa vandaļi bojājuši jau kopumā septiņus stacionāros radarus.

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors saka, ka radari ir apdrošināti un radītos zaudējumus segs apdrošinātāji. Taču tas nenozīmē, ka ļaundariem par nodarījumu nedraud sods.

"Pastrādāts nopietns noziegums, un vainīgajiem būtu jāsaņem sods. Bet tomēr arī secinājām, ka jau ar esošo apsardzi nepietiek, nepieciešams apsardzes sistēmu uzlabot. Pētījām, kādas apsardzes sistēmas tiek izmantotas arī citās valstīs, jo nav noslēpums, ka arī citās valstīs vandaļi veic uzbrukumus radariem. Skatījāmies, protams, nākotnes virzienā. Šo apsardzi var veikt tehnoloģijas," teica CSDD pārstāve.

Direkcija bija izsludinājusi iepirkumu, un nu tas ir noslēdzies. Aizpors neatklāj, cik daudz pretendentu pieteicies, bet piedāvājumi esot vairāki. Tagad atliek izraudzīties piemērotāko. "Viena no tām prasībām ir, ka jau apsardzes firma tiks brīdināta par kādām aizdomīgām darbībām pie radariem un jau laicīgi varēs ierasties," teica Aizpors.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis stāsta, ka kriminālprocesi ir sākti par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu.

"Šīs izmeklēšanas norit gan Rīgas reģionā, gan Zemgales reģionā un Vidzemes reģionā. Šie radari tika bojāti, pareizāk sakot – dedzināti, visā Latvijā. Protams, pastāv viena no versijām, ka šie gadījumi ir savstarpēji saistīti," saka Krapsis.

Arī Valsts policijai ir ātruma mērierīces – 12 pārvietojamie fotoradari. Krapsis stāsta, ka policija saskaras ar mēģinājumiem bojāt arī tos.

"Ikdienā mums mēdz būt dažādas konflikta situācijas ar atsevišķām personām, kuras mēdz provocēt uz konfliktiem darbiniekus. Ir bijuši precedenti, kad kāds satiksmes dalībnieks novieto transporta līdzekli radara zonā, tādējādi gan pārkāpjot satiksmes noteikumus, gan dažādas citas konflikta situācijas," atzina policijas pārstāvis.

Ir bijuši gadījumi, kad policija pret pārkāpēju sākusi administratīvo lietvedību. Tomēr likumsagi ņems piemēru no CSDD un parūpēsies par nopietnāku pārvietojamo radaru apsardzi.

"Darbinieki, kas nodrošina šo radaru uzturēšanu, apsardzi, viņiem tiks izsniegtas individuālās videokameras, kurās fiksēsim šādus incidentus, ja kāds mēģinās bojāt šo īpašumu vai kādas citas prettiesiskas darbības veikt," sacīja Krapsis.

Tikmēr Aizpors aicina sabiedrību nebūt vienaldzīgiem – redzot aizdomīgu rosību pie stacionārajiem fotoradariem, ziņot policijai. CSDD atgādina - radari uzstādīti sabiedrības interesēs, lai samazinātu braukšanas ātrumu bīstamās vietās un izskaustu negadījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti