Stāsti

Valodnieki: katru dienu mirst kāda valoda; latviešu valodas pastāvēšanai draudu nav

Stāsti

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek radīts galvas apsējs datorpeles vietā

Fotoradaru atgriešanās nav mazinājusi apetīti uz ātru braukšanu

Fotoradaru atgriešanās nav mazinājusi apetīti uz ātru braukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai arī fotoradaru ieviešana atpaliek no sākotnēji plānotā grafika, ar tiem fiksēto pārkāpumu skaits pārsniedz iepriekš prognozēto. Ik dienu ar katru no fotoradariem izdodas fiksēt vidēji 32 pārkāpumus, bet ātru braukšanu mīlošajiem šoferiem izrakstīto soda naudu kopējais apmērs šogad jau pārsniedzis 5,5 miljonus eiro, liecina Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja apkopotā informācija.

Uz autoceļiem uzstādīto fotoradaru skaits turpina pieaugt – pašlaik darbojas jau 42 fotoradari, bet līdz šā gada beigām plānots uzstādīt vēl 18. Tiesa gan, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja apkopotie dati vedina uz secinājumu, ka ātras braukšanas vilinājumam vēl arvien ļaujas daudzi.

"Domājām, ka ar laiku pārkāpēju skaitam ir jāsamazinās, tomēr fiksēto protokolu skaits norāda uz pretējo. Proti, šogad ik mēnesi mēs fiksējam aptuveni 20 tūkstošus pārkāpumu, kas ir fiksēti ar fotoradaru,"

stāsta Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre.

Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka ar fotoradariem fiksēto pārkāpumu skaits pat pārsniedz iepriekš prognozēto. Vairāk nekā divas trešdaļas pieķerto ātras braukšanas cienītāju atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz par 11 līdz 20 kilometriem stundā.

"Šogad ar stacionārajiem fotoradariem ir fiksēti 123 475 pārkāpumi, par ko tad arī ir sastādīti protokollēmumi. Visbiežāk ātrumu pārkāpj intervālā no 11 līdz 20 kilometriem stundā. Šādu gadījumu ir 87 965. Otra populārākā amplitūda, ja tā var teikt, ir no 21 kilometra līdz 30 kilometriem stundā – ir fiksēti 18 910 šādi pārkāpumi," teica Valsts policijas pārstāve.

Autovadītāji, kuru pārkāpumi tiek fiksēti ar fotoradariem, lielākoties tiek cauri bez soda punktiem, atzīst Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece.

"Vidējais soda apmērs, kas tiek piemērots ar fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem, ir 40 eiro. Ja pārkāpums ir fiksēts ar fotoradaru, netiek atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, jo protokols tiek nosūtīts transportlīdzekļa turētājam vai īpašniekam, pieņemot, ka tas arī ir vadītājs. Ja sods netiek nomaksāts gada laikā no lēmuma pieņemšanas, lēmums tiek nosūtīts piespiedu piedziņai tiesu izpildītājam un tad paralēli sodam ir jārēķinās arī ar tiesu izpildītāja izdevumiem," skaidroja Mistre.

Kopējā naudas sodu summa, kas izrakstīta autovadītājiem par pārkāpumiem, kas fiksēti, izmantojot fotoradarus, šogad pārsniegusi 5,5 miljonus eiro, bet kopējā sodos samaksātā summa jau pārsniedz četrus miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti