4. studija

Apkures sezona jaunā sociālajā dzīvojamā mājā sākas ar "ūdensšovu"!

4. studija

Kā pēc latviešu-igauņu "alkohola kariem" attīstās "alkotūrisms" Ziemeļvidzemē?

Fotogrāfs fiksē iespējamas nelikumības ezera krastā. Kā rīkojas likumsargi?

Fotogrāfs fiksē iespējamas nelikumības ezera krastā, bet atbildība draud viņam pašam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Putnu fotogrāfs Ainārs Mankus pērn oktobrī Liepājas ezera esošajās Vītiņu pļavās pamanījis iespējamu pārkāpumu – mednieku, kurš pretējo noteikumiem atradies krastā, un mēģinājis ziņot kādam atbildīgajam dienestam, lai situāciju noskaidrotu un pārkāpuma gadījumā vainīgos sauktu pie atbildības. Taču pēc gada lietu slēdza un pašu fotogrāfu aicināja skaidrot, ko viņš darījis Vītiņu pļavās, vēstīja 4. studija.

Iespējamās nelikumīgās medības putnu fotogrāfs pamanīja pērnā gada 6. oktobrī. Vītiņu pļavām ir noteikts “Natura 2000” statuss, un sākotnēji šī vieta veidota kā ornitoloģiskais liegums, jo ezerā ligzdo vairāk nekā 100 putnu sugu, konstatētas arī apmēram 40 retas un aizsargājamas augu sugas.

Mankus stāstīja, ka viņš zina, ka mednieki var atrasties ezerā, bet medīt lieguma teritorijā, kas ir tieši pļavas, nedrīkst. “Tā bija pirmā reize, kad es šajā pasākumā iedziļinājos, jo šoreiz mednieki atradās krastā,” atcerējās fotogrāfs. 

Viņš abus vīrus ar ieročiem ir iemūžinājis fotogrāfijās. Redzams, ka viens no viņiem tik tiešām atrodas uz sauszemes. Pēc vārdu apmaiņas mednieks novāca tur izvietoto sēžamo, stāstīja Mankus.

“Es zvanīju uz visiem Liepājas nodaļas numuriem, vienīgā, kura atsaucās bija inspektore Višes kundze. Sniedze Više. Saruna bija ļoti laipna, viņa man paskaidroja, kas man ir jādara, un mēs nonācām pie slēdziena, ka vajadzēs rakstīt iesniegumu,” stāstīja Mankus.

Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei. Pēc gada saņemta atbilde, ka lietvedība izbeigta. Iespējamie vainīgie esot noskaidroti, bet savos paskaidrojumos viņi rakstīja, ka medībās tajā datumā nav bijuši, savukārt laiva ir atradusies pavisam citā Latvijas pusē.

“4. studija” vēlējās noskaidrot, vai uzņemtās fotogrāfijas nepierāda pretējo, bet Dabas aizsardzības pārvalde šo jautājumu aicināja uzdot policijai, kura savukārt skaidroja, ka par nelikumīgām medībām atbild Valsts meža dienests, kurš arī bija gatavs sniegt komentāru.

Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis raidījumam paskaidroja, ka šī lieta nonāca dienesta Kurzemes virsmežniecības lietvedībā šī gada 27. februārī, saņemot Valsts policijas iesniegumu par šo faktu ar pievienotajiem materiāliem.

“Nebija pievienots protokols, nebija norādīta vainīgā persona, iespējamās vainīgās personas nopratināšanas protokoli, lietas materiāli, izkopējumi no šīs lietas, vairāk materiālu nebija,” stāstīja Lūsis.

Saņemot šādus papīrus, Valsts meža dienests lietvedību slēdza. Bet pēc atkārtotas publikācijas sociālajos portālos, kuros fotogrāfs informēja sabiedrību par lietas iznākumu, viņam komentāru veidā paziņoja, ka pašu, iespējams, sauks pie atbildības.

“Es tiku uzaicināts šajā sarakstē arī ierasties Liepājā, nodaļā sniegt paskaidrojumus, kāpēc es 22. datumā arī esmu atradies šajās pļavās, bijis šajā neatļautajā zonā. Uz ko es, protams, varētu atbildēt tieši tāpat kā šis mednieks, ka neesmu bijis. Nezinu,” raidījumam pauda Mankus. 

Valsts meža dienests savukārt piebilda – ja kāds tomēr kļūst par liecinieku iespējamam noziedzīgam nodarījumam, tad pirmais, kam jāzvana, ir Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti