FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 6.diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē. 

ĪSUMĀ:

  • Saņemti 58 palīdzības pieteikumi.
  • Līdz šim ziedoti 203 860 eiro.
  • “Dod pieci!” ziedoja Mārtiņš Staķis.
  • Pētnieki veidos un pētīs vardarbības arhīvu.
  • Saņemts ziedojums no Zemessardzes Studentu bataljona.

Līdz labdarības maratona pirmspēdējai dienai "dodpieci.lv" ir saņemti 58 palīdzības pieteikumi. Ar vairāk ne kā pusi "Ziedot.lv" komanda jau sazinājusies. Joprojām vislielākais pieprasījums ir pēc psiholoģiskā atbalsta, lai sadziedētu emocionālās rētas, gūtu spēku un pārliecību izrauties no vardarbīgām attiecībām. Tiek organizēta arī praktiska palīdzība. Vairāki cilvēki raksta par saviem tuviniekiem vai draugiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Starp otrdien, 22. decembī, saņemtajiem ziedojumiem ir Latvijas Zemessardzes Studentu bataljona ziedojums. To nodeva štāba virsseržants Mārtiņš Baltais: “Katru gadu sekojam „Dod pieci!” akcijai. Zemessardze arī ir daļa no sabiedrības, mums ir svarīgs noskaņojums, kāds valda sabiedrībā.

Lielu iespaidu atstājuši „Dod pieci!” dzirdētie cilvēku stāsti par pārdzīvoto, saskaroties ar vardarbību. Tie liek aizdomāties par situāciju un to, kā sabiedrība šo tematu uztver un pret to attiecas.”

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Šorīt saņemts arī LTV ziņu dienesta komandas ziedojums, kuru nodeva Vita Anstrate un Zanda Ozola-Balode. Žurnālistes studijas sarunā stāstīja par savu pieredzi, veidojot sižetus un strādājot ar vardarbības tēmu ģimenē. Vita Anstrate atzīmēja, ka labdarības akcijas “Dod pieci!” mērķis – lai cilvēki neklusētu – ir sasniegts.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas Geštalta terapijas asociācijas biedri šodien „Dod pieci!” ziedoja 50 bezmaksas individuālās terapijas sesijas cietušajām sievietēm un vīriešiem, kas papildinās Ziedot.lv krīzes fonda klāstu.

Pašreiz labdarības maratona „Dod pieci!” organizatori saņem daudz vēstuļu un zvanu no cilvēkiem, kuri atklāti stāsta, kā cietuši no vardarbības un kā no tās izrāvušies. Lai šie stāsti saglabātos un kalpotu par apliecinājumu, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" izpilddirektore Sanita Jemberga pastāstīja, ka „Dod pieci!” laikā panākta vienošanās ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, kas glabā un pēta liecības un dienasgrāmatas, par īpašas tīmekļa vietnes veidošanu, kurā ikvienam vardarbībā cietušajam būs iespēja anonīmi pievienot savu stāstu.

Pētnieki izveidos un pētīs vardarbības arhīvu, kas var apliecināt vardarbības norisi Latvijā desmitiem gadu garumā.

”Dod pieci!” organizatori uzsver, ka stāstu arhīvs neaizstāj iespēju cietušajiem pieteikties akūtas palīdzības saņemšanai "dodpieci.lv".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Starp 22. decembra tematiskajiem viesiem stikla studijā bija ieradies pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss-Konstantinovs, kurš stāstīja par pusaudžu vecuma specifiku, kā arī sekām, ko uz pusaudžiem atstāj vardarbība ģimenē.

Dīdžeji arī sazinājās ar vienu no “Dod pieci! 2020” ziedotājiem – Rīgas mēru Mārtiņu Staķi ("Attīstībai/Par"). Viņš aicināja iedzīvotājus, kuri cieš no vardarbības, vērsties pie pašvaldības policijas: “Vardarbības tēma šobrīd ir ļoti aktuāla. Varu tikai iedomāties, kādām ciešanām un pazemojumiem jāiet cauri cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenēs. Svarīgi ir ziņot pašvaldības policijai par vardarbības gadījumiem, jo grūti reaģēt, ja nezinām. Galvenais – neklusēt. Novēlu visiem sargāt sevi un savus tuviniekus.”

Rīta pusē studijā viesojās Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko un Latvijas izlases spēlētājs Elvis Stuglis.

Lai runātu par vardarbību ģimenē un muzicētu stikla studijā, kā ierasts viesojās dažādi mūziķi. Daudzi no viņiem atzina, ka kopumā sabiedrībai pienācis laiks mainīties – jāmācās nepārkāpt robežas, kas noved līdz emocionālai vardarbībai, un katram ir jāpaplašina par to zināšanas, lai Latvijā veidotu cieņas un mīlestības pilnu vidi, kurā ir vieta dažādiem cilvēkiem.

Mūziķis Kārlis Kazāks stāstīja par vīrišķību, kā arī dažādām tās formām un nozīmēm: “Cilvēki mainās līdzi sabiedrībai.

Tiem, kuriem mēdz pasprukt dusmas, “Dod pieci!” ir foršs ceļš saprast, ka tas nav normāli – izgāzt dusmas uz kādu citu.

Ja sabiedrība mainīsies un neakceptēs šādas lietas, tad arī katrs cilvēks mainīsies līdzi. Pat labam cilvēkam ir iespēja kļūt vēl labākam. Savā mūžā diemžēl esmu gana daudz izgāzis dusmas uz citiem cilvēkiem. Padomju laikā augušajiem vīrišķība saistās ar armijnieku – kārtīgu veci. Tam iekšēji vairs netiecos sekot. Cilvēki, kas nav dzimuši un auguši padomju laikā, vīrišķību jau redz citādāk – kā spēju dot, palīdzēt, aizstāvēt, būt līdzās.” Kārlis Kazāks dziedāja dziesmu “Caur saskrāpētu stiklu”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Arī Deniss Stepanovs un Kaizers no grupas “Kreisais krasts” studijā muzicēja un dalījās ar savu viedokli par vardarbību ģimenē. Deniss Stepanovs atzina, ka ir saskāries ar vardarbību ģimenē. Viņš stāstīja, ka viņa pieredzē viņam tomēr ir izdevies aiziet pa “pareizo taku”, lai arī bieži no vardarbības cietušajiem tas neizdodas. Viņi izpildīja dziesmu “Pacel rokas”, kuram pavisam nesen iznācis videoklips.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Starp studijas viesiem bija arī Ilze un Jānis Drīksnas no grupas “My Radiant You”. Viņi atzina, ka vardarbības ģimenē tēma ir ļoti aktuāla, kā arī dalījās ar savām pārdomām no viņu kā vecāku puses. Viņi izpildīja dziesmu “Ģimene”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Labdarības maratona sestās dienas vakarā studijā muzicēja "Ūga", viņa pauda savu viedokli par bērnu un vecāku attiecībām un komunikācijas nepieciešamību. Viņa izpildīja pēdējo dziesmu "Nuoku" no sava albuma "LG ir HH".
 
Arī grupa "Franco Franco" priecēja klausītājus un skatītājus muzicējot. Muzicēja arī Aija Adrejeva, Ainars Mielavs un draugi un Ralfs Eilands kopā ar Kasparu Breidaku un Māri Vasiļevski.
 
KONTEKSTS:
 
Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti