Dienas ziņas

Ventspilī paplašināta mašīnbūves līnija

Dienas ziņas

Rēzeknes internātpamatskolā ieskandina Ziemassvētkus

Ap pussimt zantenieku protestē pret sabojāto ceļu

FOTO: Vairāk nekā 50 cilvēki protestē pret neizbraucamo ceļu posmā Kandava-Zante

Vairāk nekā 50 cilvēki trešdien, 21.decembrī, piedalījās protesta akcijā pret neizbraucamo ceļu Kandava – Zante. Sanākušo cilvēku skaits ir krietni lielāks, nekā sākotnēji plānots, turklāt vietējie iedzīvotāji gatavo vēstuli Satiksmes ministrijai, aicinot nepieļaut ceļa „ietecēšanu” grāvī.

Reģionālais autoceļš P-109 ir praktiski vienīgais, pa kuru no Zantes var nokļūt tuvākajā pilsētā Tukumā, bet  to klāj pamatīga mālaina putra pa kuru ne kājām iziet, ne ar auto izbraukt. 

Ceļu praktiski neizbraucamu padarījuši remonti, kas veikti novembra beigās.

Gaisa temperatūrai pieaugot, ceļa virsējā daļā automašīnas iestieg.

Autovadītāji pie izveidojušās situācijas vaino autoceļu uzturētājus, kuri nav atsaukušies  labvēlīgos laika apstākļos, bet pēkšņi sākuši rosīties vēlā rudenī. “Līdz 25.novembrim bija bedrains, slikts, bet nesalīdzināmi ar to, kas šeit tagad darās. Uzbēra šeit kaut kādu nezināmu masu. Mēs domājam, ka tas ir māls ar granti kopā. Uzbēra diezgan lielu kārtu kādu piecu kilometru garumā, un no tā laika neviens te nevar vairs ne pabraukt, ne paiet,” stāsta Zantē strādājoša tukumniece Sintija Kļava.

Kā no notikuma vietas ziņo laikraksta „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” žurnālists Agris Jansons, cilvēki gaidot autoceļu uzturētāju pārstāvi, bet nav zināms, vai kāds ieradīsies.

"Neatkarīgās Tukuma Ziņas" žurnālists Agris Jansons ziņo no protesta vietas
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Cilvēki sagatavojuši un parakstījuši vēstuli autoceļu uzturētājiem un Satiksmes ministrijai. Līdz šim savākti 50 paraksti, Latvijas Radio informēja Jansons: „Prasības ir autoceļu uzturētājiem, lai kaut ko darītu ar to ceļu, jo ceļš pirmo reizi šajos gados ir uz sabrukšanas robežas. Būtībā ceļš tika sabendēts tieši remonta laikā, kas notika novembra beigās, kad uzbēra granti. Pašlaik cilvēki gaida vēl autoceļu uzturētāju pārstāvi. Vai viņš ieradīsies, nav īsti zināms.”

Akcijas dalībnieki parakstījuši arī vēstuli, kurā izteikuši savu neizpratni par šāda veida remontdarbiem. Elektroniskā veidā tā jau nosūtīta gan Satiksmes ministrijai, gan LVC, gan LAU.

“Atbilde ir tāda, ka tas ir trešās kategorijas ceļš un mums tas jāapseko tikai reizi mēnesī. Nu tuvākajā laikā apsekosim, nedēļas laikā nogreiderēsim, bet tad ir vai nu pa sausu vai pa slapju. Ja zemnieki tā saimniekotu kā ceļa apsaimniekotājs uz šī ceļa, tad mēs visi jau sen būtu bankrotējuši,” saka zemnieks no Zantes pagasta Kārlis Ērglis.

Akcijas rīkotāju uzaicinātais Latvijas valsts autoceļu pārstāvis  tikties ar iedzīvotājiem neieradās.

Bet Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) telefonsarunā skaidro, ka  ceļam ir nodilusi tā saucamā dilumkārta, tāpēc gribējuši kā labāk. “Mēs ļoti cerējām, ka mēs spēsim šo posmu savest kārtībā un nākošgad ceļu lietotājiem būtu mazāk problēmas, bet diemžēl laika apstākļi ieviesa savas korekcijas,” saka LAU ceļu uzturēšanas daļas vadītājs Vilnis Vigulis.

Ziņots, ka 23.novembrī būvnieki ķērušies klāt ceļa remontam - uz jau sasalušā ceļa veduši, blietējuši un līdzinājuši smalcinātu granti. Kad sals atlaidies, ceļš atkusis un visa jaunizveidotā kārta šļukusi kā "putukrējums no tortes".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt