FOTO UN VIDEO: Ūdens līmenis Ogres upē kāpj; applūdušas vairāk nekā desmit mājas

Naktī un ceturtdienas rītā Ogres upē turpina kāpt ūdens līmenis, un dienas vidū jau applūdušas vairāk nekā desmit mājas, novēroja Latvijas Radio korespondente Sintija Ambote.

Lielie ledus gabali blīvi sastājušies upē un nekustas no vietas. Tāpat liels ledus gabalu sastrēgums ir pie straujā upes līkuma. Kā norāda dienesti, tā nav laba ziņa, jo pat 2013.gada postošajos plūdos šāda situācija nebija novērota.

Pie upes applūdušas arī vairākas mājas, tomēr iedzīvotāji evakuēties nesteidz. Redzams, ka kādā no mājām aizvien kuras krāsns. Bet kaimiņš, kuram jau applūst dārzs, izskrūvē elektriskās lampas.

Kooperatīvā „Dārziņi”, kas bieži applūst, iedzīvotāji ceturtdien bija sanākuši uz sapulci, pēc kuras Latvijas Radio pastāstīja, ka jau pieraduši pie regulārajiem plūdiem un nodrošinās, lai mantas mājā ciestu iespējami mazāk.

Ogres upē šobrīd paaugstinājies ūdens līmenis, ūdens līmeņa svārstības ietekmē strauji kūstošais sniegs un ledus vižņi, kas krājas upes līkumos un lejtecē. Trešdienas vakarā strauji cēlies ūdens līmenis Ogres lejtecē Ogresgala pagasta teritorijā, applūdinot zemākās vietas.

Ogres lejtecē ledus sastrēgums saglabājas vairāku kilometrus garumā. Plūdi Ogresgala pagastā un Ogres pilsētā ir reāli iespējami, informēja pašvaldība.

 

Ambote stāstīja, ka vižņu sablīvējums tiešam ir pamatīgs, tas ir garāks nekā 2013.gadā, kad Ogre piedzīvoja nopietnus plūdus. Vižņi šoreiz blīvi sastājušies upē. Arī, iebraucot Ogrē, pie tiltiem ir vērojami ledus gabali, uz kuriem vēl ceturtdienas rītā atradās daži zemledus makšķernieki.

Operatīvie dienesti gatavi evakuēt applūdušo mājo iedzīvotājus, bet pagaidām neviens nav lūdzis palīdzību.  Spridzināt ledu dienesti neplāno, jo tas nedod cerēto rezultātu, un pašlaik Ogrē ir nepatīkamā gaidīšana, stāstīja Ambote.

Ūdens līmenis strauji cēlies virs Ogres HES, to veicina tur sakrājušies ledus vižņi. Visi aizvari Ogres HES aizsprostā ir izņemti. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka tieši šo vietu šobrīd var uzskatīt par plūdu riska epicentru.

Operatīvā informācija liecina, ka sākuši applūst zemākajā teritorijā esošie īpašumi dārzkopības sabiedrībā "Ogre".

Operatīvie dienesti nepārtraukti uzrauga situāciju un ir gatavi rīcībai, ieskaitot evakuācijas pasākumus.

Jau ziņots, ka Ogres iedzīvotājiem gada pirmajās dienās spēcīgais vējš atkal atnesis plūdus.  Bet līdz ar zemāko temperatūru pie Ogres upes ietekas Daugavā izveidojies piecu kilometru vižņu sastrēgums. 

Lietavu dēļ oktobra vidū pārplūdusī Urgas upe izkāpa no krastiem un appludināja mājas.  Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojās, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi.  

Plūdi Ogri piemeklēja arī 2013.gada pirmajās dienās, kad cēlās Ogres upes līmenis, appludinot vairākas Ogresgala iedzīvotāju mājas, kā arī 2013.gada pavasarī

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti