FOTO un VIDEO: Svētkos militārajā parādē jaunā bruņutehnika un tūkstošiem skatītāju

Lietainās piektdienas, 18.novembra, pēcpusdienā Rīgā, 11.novembra krastmalā, Militārā parāde pulcēja tūkstošiem skatītāju. Latvijas valsts proklamēšanas gadadienai veltītā parādē piedalījās ne tikai Latvijas spēki, bet arī NATO sadarbības partneru, tostarp ASV un Kanādas pārstāvji, ziņo Rus.lsm.lv.

Parādē piedalījās nekā 1000 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru, arī zemessargi un jaunsargi, robežsargi, policisti un glābēji. Svētku ierindā soļoja arī karavīri no Kanādas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā kopā pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un trenējas mācībās.

Pirms parādes atklāšanas prezidents Raimonds Vējonis NBS komandiera Raimonda Graubes un aizsardzības ministra Raimondas Bergmaņa pavadībā nogāja gar parādes dalībniekiem, viņus sveicinot.

Uzrunā Vējonis uzsvēra nepieciešamību turpināt attīstīt bruņotos spēkus, jo “starptautiskā drošības situācija aizvadītajā gadā nav ļāvusi uzelpot”. Viņš uzsvēra arī NATO sabiedroto ieguldījumu Latvijas drošībā.

Tūkstošiem cilvēku ar interesi vēroja kāpurķēžu bruņumašīnas, ložmetējus un granātšāvējus, prettanku raķešu sistēmas "Spike" un visurgājējus. Bija redzami arī bruņutransportieri, kuru Latvija iegādājusies no Lielbritānijas. Kopumā līdz 2020.gadam Latvija no Lielbritānijas saņems 123 bruņutransportierus. Par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai atskanēja 21 nāciju zalve. 

Tāpat pirmo reizi tika izrādīti nesen saņemtie mobilie radari, kas ļauj identificēt ne tikai lidmašīnas, bet arī helikopterus un bezpilota lidaparātus.

Arī robežsargi izrādīja savu tehniku – kvadraciklus, jaunus džipus, sniega motociklus, kā arī mūsdienīgas motorlaivas.

Šogad parādē nevarēja piedalīties lidaparāti, jo zemo mākoņu dēļ tas varētu būt nedroši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti