FOTO un VIDEO: Mācību laikā Dobeles novadā uz šosejas A9 nolaižas lidmašīna

Naktī no 10. uz 11. maiju Dobeles novadā diennakts tumšajā laikā noritēja viens no speciālo operāciju spēku starptautisko mācību “Trojan Footprint 22” taktiskajiem posmiem ar koordinētu lidmašīnas C-146A “Wolfhound” nolaišanos uz šosejas A9, informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Mācību dalībnieki no vairākām NATO dalībvalstīm vingrināja nestandarta medicīniskās evakuācijas (MEDEVAC) spējas starp speciālo operāciju un sauszemes spēku vienībām.

Saskaņā ar mācību scenāriju lidmašīna C-146A “Wolfhound” nakts laikā nolaidās uz autoceļa A9, ārkārtas režīmā uzņēma uz klāja it kā ievainotu karavīru un operatīvi nogādāja viņu specializētā ārstniecības iestādē ārpus Latvijas teritorijas.

Vingrinājumā iesaistītās vienības esot veiksmīgi izpildījušas mācību scenāriju, tādējādi apliecinot dažādu NATO spēku veidu savietojamību un pilnveidojot sadarbību, tostarp iesaistot uzņemošās valsts operatīvos dienestus.

Vingrinājumā bija iesaistītas Nacionālo bruņoto spēku un vairāku sabiedroto valstu speciālo uzdevumu vienības. Taktiskā vingrinājuma veiksmīgu plānošanu un izpildi savas atbildības jomās reģionālā un valstiskā līmenī atbalstīja arī valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” un Kurzemes novada pašvaldības, kā arī operatīvie dienesti, demonstrējot spējas dažādās nestandarta situācijās īsā laikā nodrošināt uzņemošās valsts atbalsta funkcijas.

NBS skaidroja, ka starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās esot būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt