Panorāma

Vērojams pilns mēness aptumsums

Panorāma

Vai partijām ir kandidāti Valsts prezidenta vēlēšanām?

Ķemeros cīņa ar uguni turpinās

FOTO: Ugunsgrēks Ķemeru Nacionālajā parkā ierobežots, cīņa ar uguni turpinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Meža un purva ugunsgrēks Ķemeru Nacionālajā parkā naktī uz sestdienu ierobežots. Meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis Latvijas Radio pastāstīja, ka pašlaik uguns izplatības draudu nav, taču situācija var mainīties, piemēram, sākoties stipram vējam.

Ķemeru Nacionālajā parkā notiek ugunsgrēka likvidācijas darbi, pastāstīja Jaunķiķis. Uguns skartā platība ir apmēram 9,6 hektāri, kura ietver arī Zaļo purvu netālu no tūristu iecienītās Kaņiera pilskalna takas. Uguns pletās plašumā līdz aptuveni diviem naktī, kad glābējiem un Valsts meža dienesta darbiniekiem izdevās to ierobežot. Tagad dzēšanas darbi norisinās gruzdošās teritorijas iekšienē. 

Ķemeros ierobežo ugunsgrēku nacionālajā parkā
00:00 / 00:12
Lejuplādēt

Par visticamāko ugunsnelaimes cēloni Jaunķiķis nosauca neuzmanīgu rīcību ar uguni, piemēram, nomestu izsmēķi. Cilvēku skaitu mežos palielina ienākušās dabas veltes, vilinot ogotājus. 

Liesmu dzēšanā sestdien piedalās vairāki dienesti, gan Valsts meža dienests, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšana dienesta brigādes un Dabas aizsardzības pārvalde. Ugunsgrēks Nacionālajā parkā izcēlās piektdien pēcpusdienā

Valsts meža dienesta pārstāvis Modris Vainovskis intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka ugunsgrēku atklāja Meža dienests. Par dūmiem ziņots no četriem novērošanas torņiem, un divi mežziņi brauca meklēt. Palīdzējis arī kāds mazs helikopters, kas lidoja garām un iedeva koordinātes, pēc kurām bija vieglāk atrast dūmu avotu. Vainovskis priecājas, ka no Talsiem atlidoja lielais helikopters, kas palīdzēja noturēt zonas austrumu malu.

"Rietumu malu mēs paši ar ugunsdzēsējiem, ar maisiem, ar pletnēm noturējām. Un ap vieniem, diviem naktī mēs viņu [ugunsgrēku] ierobežojām un tagad notiek tikai dzēšanas darbi," sacīja Vainovskis. Viņš paskaidroja, ka vēja radītā vilkme var izraisīt atkārtotu degšanu, kas jādzēš vēlreiz.

Dzēšanas darbi Ķemeru mežā

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Agnese Balandiņa intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka šobrīd ir tikai pieņēmumi par degšanas izraisīšanos. Apkārt ir tikai mežs bez tūrisma infrastruktūras, taču lāceņu vietas varētu būt piesaistījušas ogotājus.

"Mežs pats no sevis aizdegas salīdzinoši reti, un tāpēc īpašs aicinājums tiem, kas dodas uz jebkuru objektu – šobrīd viss ir ļoti sauss, gan meži, gan purvi ir ļoti sausi, un darbības, kas varbūt citos normālos apstākļos neizraisītu nekādas sekas, šobrīd var izraisīt postošas un ilgstošas sekas," uz ļoti piesardzīgu rīcību mežā aicināja Balandiņa.

Valsts meža dienests kā dzēšanas darbu koordinators un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka nav izplatīts aicinājums pulcēties brīvprātīgajiem Ķemeru meža ugunsgrēka dzēšanai. Ugunsgrēka dzēšana ir saistīta ar augstu bīstamību, un tam nepieciešams gan speciāls aprīkojums, gan zināšanas, tādēļ iedzīvotājus aicina savas veselības un drošības labad netuvoties ugunsgrēka vietai. 

Degšanas perēkļu likvidēšana Ķemeru mežā 

Dzēšanas darbi sestdien turpinās arī Valdgalē, kur purvs un mežs deg jau vairāk nekā nedēļu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece pastāstīja, ka vietām joprojām notiek gruzdēšana, bet ir arī posmi, kur purvs deg ar atklātu liesmu.

Notikuma vietā dzēšana turpinās gan no zemes, gan no gaisa ar helikopteriem. Latvijas palīdzības lūgumam atsaukusies Baltkrievija, un piektdien ugunsgrēka vietā strādāja jau trīs helikopteri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti