FOTO: Šķirotavas stacijā piemin 25. marta deportāciju upurus

Noliekot ziedus, vairāki desmiti cilvēku pie pieminekļa Šķirotavas stacijā piemin 1949.gada 25.marta deportāciju upurus, novēroja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas Ziņu dienests.

Pēc Latvijas Radio novērojumiem, pie Šķirotavas stacijas bijis ap 40 cilvēku - visvairāk sirmgalvji, represētie, bet jauniešu krietni mazāk. 

FOTO: Šķirotavas stacijā piemin 25. marta deportāciju upurusLaura Dzērve/LR
  Latvijas Radio žurnāliste Laura Dzērve starp pieminētājiem satika arī kādu sievieti, kas izsūtīta 3 mēnešu vecumā no Kuldīgas un ceļā uz Sibīriju pavadījusi mēnesi. Viņai izdzīvot palīdzējis tas, ka mammai, par laimi, nav beidzies piens, kā arī onkulis, kurš kurinājis skaliņus, lai uzturētu siltumu. 

  Vēl kāds cits kungs pastāstīja, kāpēc katru gadu piemin deportācijas. 

  Ar runām pasākumā uzstājās Latgales priekšpilsētas politiski represēto biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Visvaldis Pūriņš, kurš mudināja neaizmirst represēto piemiņu.  

  25. martā Rīgā notiek vairāki pasākumi, pieminot 1949. gada deportācijas. 

  Centrālais atceres pasākums sāksies plkst.12.35 ar gājienu no Okupācijas muzeja. Plkst.13 pie Brīvības pieminekļa notiks ziedu nolikšanas ceremonija, un pirms tās varēs vērot svinīgo Goda sardzes maiņu. Pasākumā piedalīsies arī valsts augstākās amatpersonas, Nacionālo bruņoto spēku vadība un regulāro spēku vienību komandieri. Pasākumā pie Brīvības pieminekļa uzrunu teiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

  Vēlāk, plkst.14 Rīgas pilī paredzēta Vējoņa organizētā pieņemšana Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem.

  1949. gada martā padomju okupācijas režīms no Latvijas lopu vagonos izveda 42 125 cilvēkus.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti