Panorāma

Brāļu Grīnbergu skanīgie Ziemassvētki

Panorāma

«Tev tuvumā» bez Valtera Frīdenberga balss

Salaspili izgaismo «Sveču mežs»

FOTO: Salaspils botānisko dārzu izgaismo «Sveču mežs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Daudzi Pirmos Ziemassvētkus pavadīja sveču gaismā sniegā un aukstumā - Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī otrdien vakarā uzziedējis “Sveču mežs”. To apskatīt devās simtiem cilvēku.  

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī sveču mežs iedegas līdz ar tumsas iestāšanos. Vienā no gada tumšākajām dienām te iedegti tūkstošiem sveču un simtiem gaismas lukturīšu.  

“Izlikuši mēs esam aptuveni 5000 - 6000 sveču, ņemot vērā arī laternas, kas ir sataisītas burciņās un izliktas pa visu teritoriju,” pastāstīja “Sveču meža” idejas autore un organizatore Zane Rašmane.

Viņai palīdz gan ģimene, gan radi, gan draugi un pat kaimiņi. Pirms sarunas viņa rādīja nokvēpušos pirkstus - Zane paguvusi aizdegt un izkārtot jau simtiem sveču.

“Mans mērķis ir, lai ģimenes atrod laiku un gribēšanu būt kopā vienam ar otru, jo skaidrs, ka Ziemassvētki ir ģimenes svētki, cilvēki bieži vien brīvo laiku pavada lielveikalos un dažādos citos izklaides centros, un tas mans aicinājums ir – iesim visi dabā un baudīsim viens otru,” skaidroja Zane.

“Sveču mežu” Zane organizē piekto gadu. Iepriekš Ziemassvētkos sveces degtas Mazsalacā, tad Sietiņiezī.

Lielākais apmeklētāju skaits iepriekš sasniedzis septiņus tūkstošus. Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī “Sveču mežs” tiek iedegts pirmoreiz.

“Nebijām nekad bijuši, atbraucām paskatīties. Skaisti. Atmosfēra, cilvēki, sniedziņš, svecītes, Ziemassvētki,” savas sajūtas aprakstīja apmeklētāja Ineta.

“Lēnām ejam pārdomājam, visu pagājušo gadu. Tikko sākām, bet liekas, ka, staigājot gar svecītēm, tiešām var pārdomāt sevī dziļi domas, kā ir bijis, kas varbūt tālāk ko gaidām no nākamā gada,”  atzina  Antra un Haralds.

Apmeklētāji pie ieejas stāvēja garās rindās – gan tie, kas nāk kājām, gan autobraucēji.

“Diemžēl bagāta es neesmu palikusi ar šo pasākumu, bet sirdī lielu gandarījumu piepildījusi gan es esmu. Man ir ļoti liels prieks, ja cilvēkiem patīk, un ja viņi aiziet ar šo pacilāto svētku sajūtu,” atzina Zane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti