Panorāma

Panorāma

Panorāma

Premjerministra uzruna saistībā ar Covid-19

Ropažos baznīcā gaismas dārzs

FOTO: Ropažu baznīcā anonīms labdaris iededz gaismas dārzu

Šodien tiek iedegta pirmā svece Adventa vainagā un sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Taču Ropažos šis vakars ir negaidītas gaismas pieliets. Anonīms labdaris iededzis tūkstošiem gaismiņu vietējā baznīcā, tā radot gaismas dārzu.

300 kvadrātmetru lielajā telpā no aukstuma redzama elpa. Taču tā aizraujas brīdī, kad tiek atvērtas baznīcas durvis. Kara laikā smagi cietusī, padomju gadus izturējusī celtne, kas joprojām gaida kārtīgu jumtu un atjaunošanu, pārvērsta par gaismas dārzu, kam cilvēki nespēj tam paiet garām.

Adventa laiks baznīcās nozīmē arī īpašus rotājumus. Taču šis dāvinājums pārsteidzis. Ziedotājs ir Latvijā labi zināma ziedu tirgotava, bet tā vēlējās palikt anonīmi. 

“Mums katru gadu ir ziedotāji, kas ziedo egli. Tas gan jau ir daudzus gadus. Bet šādus rotājumus mums ziedo pirmo reizi, tāpēc nospriedām – ar to jādalās, lai brauc un skatās, kā mūsu baznīca ir saposta Kristus dzimšanas svētkiem,” teica Ropažu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Zigurds Erciņš.

Ropažu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Krišjānis Bulle stāstīja, ka paši saviem spēkiem citus gadus arī rotājuši baznīcu, bet kaut ko tik grandiozu neesot piedzīvojuši.

“Esam iepriecināti pārlieku! Ticīgie ir aicināti pacelt pāri ikdienai, tāpēc lai mēs to dārgumu ieraudzītu un sagaidītu! Mēs centīsimies brīvdienās turēt atvērtu, organizēt dežūras, lai var nākt kādu brīdi uzkrāt to prieku jau Adventa laikā,” sacīja mācītājs.

Ropažos ir viena baznīca un to atrast nebūs grūti. Jādodas uz gaismu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt