Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jūrmalā izveidots kultūras kvartāls

Vairāki simti cilvēku dodas Tēva dienas gājienā

FOTO: Rīgā atzīmē Tēva dienu

Svētdien, 9. septembrī, ar gājienu no Brīvības pieminekļa un pasākumiem Vērmanes dārzā un svētku koncertu atzīmēta Tēva diena.

Lai stiprinātu ģimenes vērtību un nozīmi, jaunajām ģimenēm – jo īpaši jaunlaulātajiem – un pāriem, kuri laulībā dzīvo jau ilgstoši (jo īpaši tiem, kam gaidāma vai nesen bijusi zīmīga kāzu jubileja), Tēva dienas festivāla ietvaros valsts iniciatīva “Latvijas Goda ģimenes gads” dāvinās ozolu stādus, aicinot tos iestādīt kā savas dzimtas koku.

Vairāki Latvijas Televīzijas uzrunātie tēvi atzina, ka pēdējā laikā sabiedrībā mainījies priekšstats par tēva lomu ģimenē.

“Ja agrāk vispār pieņemts sabiedrības uzskats bija, ka, piemēram, ja sieviete paliek stāvoklī, tad dekrēta atvaļinājumā automātiski dodas sieviete, tad šobrīd situācija ir tāda, ka arī vīrietis, tēvs, spēj pildīt to mājsaimnieka funkciju. Tas nāk tikai par labu,” sprieda Kaspars. 

“Arvien vairāk var redzēt tēvus iesaistītus dažādos pasākumos, vedot bērnus rītā uz dārziņu,” piebilda Jānis.

“Man rīts sākās ar to, ka iedevu mammai brīvdienu, mamma iedeva man paspēlēties ar mazo Austeru, astoņi mēneši. Gāju pa ielu, nemaz nezināju par tādu Tēva dienu. Eju pa ielu, pienāk vecītis vīra dūšā un saka - apsveicu! Es saku - ar ko? Ar Tēvu dienu! Uzdāvināja mums divus eiro, lai nākot uz šejieni. Tā es arī “ūsās” iestājos un sākās Tēvu diena. Tā kā visai Latvijai, visiem tēviem un māsām – taisām bērnus un uz priekšu!” aicināja Vairs.

Tēva dienas gājiena priekšgalā muzicēja Latvijas Zemessardzes orķestris. Gājiena maršruts bija no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam, kur visas dienas garumā notika dažādi Tēva dienai veltīti pasākumi.

Bet valsts iniciatīvas “Latvijas Goda ģimenes gads” zonā darbojas arī kroņu darbnīca, kur ikviens varēs darināt savas ģimenes kroņus no dabas materiāliem, kā arī darbosies krāšņa “Goda ģimenes brīvdabas fotostudija”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti