Panorāma

VKPAI sodīs "Rīgas mežus" par nesaskaņotiem darbiem Lielajos kapos

Panorāma

Ekonomika turpina augt

Vides aizstāvji pievērš uzmanību riepu izgāztuvei Čiekurkalnā

FOTO: Rīgā atklāta vēl viena nelegāla riepu glabātava

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgā, Starta ielā, atklāta vēl viena nelegāla riepu glabātava. Tā atrodas pretī SIA "Riepu bloki" Čiekurkalna riepu krāvumam, no kura Valsts vides dienests (VVD) pieprasīja aizvākt 1000 tonnas riepu jau decembrī. Šobrīd izvesta vien puse un pieprasīts izvest riepas arī otrā adresē.

Ceturtdien, 31. augustā, Vides aizsardzības klubs (VAK) žurnālistiem paziņoja par vēl vienu nelegālu riepu krāvumu Rīgā, Čiekurkalnā. Par to atbildīgs tas pats uzņēmums, kam jau iepriekš uzdots izvest 1000 tonnu neatļauti uzkrātu riepu ielas pretējā pusē, - SIA "Riepu bloki".

VAK pārstāve Laima Zēmele par nelegālo riepu glabātavu
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

VAK viceprezidente Elita Kalniņa norāda, ka riski, ko videi un cilvēkiem kaudzes var radīt aizdegšanās gadījumā, ir milzīgi. Lai liegtu iespēju uzņēmējiem veidot nelegālās riepu uzglabāšanas teritorijas, VAK rosina izstrādāt stingrākas prasības atkritumu apsaimniekošanā, kā arī stiprināt uzraudzību un soda sankcijas.

VVD par glabātuvi ir informēts jau vairākus mēnešus. Pret uzņēmumu ierosināta administratīvā lieta. VVD Lielrīgas reģionālās pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis norāda, ka daļa no riepām tomēr izvesta. Tajā pašā laikā otrā teritorijā tagad uzkrāti jau apmēram 500 tonnu riepu.

"Aizbildinoties ar to, ka mums nav kur likt, tad no mūsu puses atkal jautājums varētu būt, kāpēc jums tad vispār tās bija jāņem. Atradīsies cits komersants, kas atradīs pareizo risinājumu un varēs apsaimniekot riepas atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tā ir tāda neizprotama rīcība," teica Jasinskis.

Dienests neatklāj to, kādas varētu būt tālākās darbības pret uzņēmumu. SIA "Riepu bloki" pārstāvji situāciju komentēt nevēlas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti