FOTO: RAKUS mediķi mācībās izspēlē palīdzības sniegšanu ar Covid-19 inficētam pacientam

Piektdien, 20. martā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās palīdzības uzņemšanas klīnikā notika mācības, kuru mērķis bija pārbaudīt mediķu iemaņas rīcībai, uzņemot pacientu ar aizdomām par vīrusa infekciju. Tika izspēlēta situācija, kad uzņemšanas klīnikā ierodas pacients, kuram pēc apskates konstatē simptomus, kas atbilst Covid-19 pazīmēm. 

Pēc scenārija pacienta stāvoklis strauji pasliktinājās. Mediķu komanda operatīvi novērtēja situāciju un lieliski tika galā ar savu uzdevumu, sniedzot pacientam nepieciešamo palīdzību un izolējot no pārējo pacientu plūsmas. 

“Pastāv iespējamība, ka, izplatoties vīrusam Covid-19, mēs saskarsimies ar situāciju, kad pacienti paši ierodas uzņemšanas klīnikā. Mācības ir labākais veids, lai sagatavotos šādām situācijām. Medicīnas personāls tajās iegūst neatsveramu pieredzi un noslīpē profesionālās iemaņas darbam reālajā dzīvē. Simulāciju izspēle ļauj arī pamanīt kādas nepilnības, kas būtu jāuzlabo, kam jāpievērš uzmanība, lai reālajā gadījumā nekas nekavētu palīdzības sniegšanu”, norāda Rīgas Austrumu slimnīcas valdes loceklis un Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. 

Mācību norisi vēroja arī RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, valdes loceklis Kaspars Plūme un Ārstniecības direktors profesors Haralds Plaudis.

“Jau pašlaik mēs esam veikuši uzlabojumus Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā. Pacienti, kuri uzņemšanā ierodas paši, vairs nedrūzmējas uzgaidāmajā telpā, bet gan tiek ielaisti tikai pēc pirmās apskates, lai novērstu risku, ka ar Covid-19 vīrusu inficēts pacients nonāk saskarē ar citiem pacientiem”, skaidro Višņakovs.

Mācību procesu vadīja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra vecākais simulāciju instruktors docents Reinis Balmaks, kurš pēc mācību noslēguma sniedza novērtējumu un ārstu komandas darba analīzi. 

RAKUS ārsti atgādina - ja jums ir augšējo elpceļu saslimšanas simptomi, jūs nedrīkstat iet ārā no mājām un apdraudēt citus! Lūdzu, sazinieties ar savu ģimenes ārstu un/vai, ja pašsajūta strauji pasliktinās un pastāv dzīvības apdraudzējums, zvaniet – 8303 (vai arī – 113). Jums noteikti palīdzēs!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt