Panorāma

Likumu grozījumi taksistu savaldīšanai

Panorāma

Panorāma

Policisti ielās kļūs redzamāki

FOTO: Policistiem būs jauni formastērpi

Pēc vairāk nekā 20 gadiem ierastajās formās - tumšzilajās - policijas ietērpam radīts jauns, atšķirīgs dizains. Paši policisti jauno formu kvalitāti un funkcionalitāti slavē, tiesa, pilnībā ietērpt likumsargus jaunajos tērpos būs iespējams tikai pēc vairākiem gadiem.

Policijas jaunie formastērpi izceļas ar spilgtām krāsām un spožiem atstarojošajiem elementiem. Tie īpaši piemēroti Latvijas mainīgajiem klimatiskajiem apstākļiem, tostarp ilgstošam darbam lietū.

Jauno formu autors - modes mākslinieks Bruno Birmanis, kurš strādājis arī pie Latvijas olimpiešu tērpiem, norāda - šajos formastērpos var droši iet pat dušā, jo tie veidoti no īpaši kvalitatīva auduma, ko izmanto arī citu Eiropas valstu dienesti.

Lai arī policisti jaunās formas slavē, viens elements gan raisījis diskusijas – ar padomju laikiem asociētās laiviņas, ko gan nēsā arī, piemēram, Zviedrijas likumsargi.

"Pretojās. Vienā vārdā, pretojās. Bet mēs esam viņu humanizējuši līdz maksimumam, tas vilnītis, kas mums ir izdevies, ir brīnišķīgs," komentēja Birmanis.

Valsts policijā informēja, ka ikdienas formas tērpu komplektu dizains izstrādāts pēc daudzslāņu principa, savstarpēji papildinot komponentu materiālus un tehnoloģijas, kas paaugstina funkcionalitāti un formastērpa ilgtspēju. Jaunās formas komponentos lietoti augstas redzamības krāsu materiāli, kas efektivizē policijas funkciju izpildi. Formas krāsu salikums izstrādāts, ņemot vērā funkcionālās un estētiskās normas, kā arī radot vizuālu saderību ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādāto policijas auto jauno trafarējumu.

Policijā skaidroja, ka jaunā formastērpa dizaina izstrādē, tāpat kā jaunā policijas transporta trafarējuma izstrādē, domāts par tā sasaisti ar patriotiskām vērtībām un tradīcijām. Tādēļ jauno formastērpu dizainā saglabāta zilā krāsa, kura raksturīga 1939. gadā izstrādātajam Latvijas Republikas policijas formastērpam. Tāpat atjaunota tradīcija - radīta mūsdienīga parafrāze par vēsturisko Latvijas Republikas policijas formas laiviņcepuri - tā saglabāta kā raksturīgākais jaunā formastērpa dizaina elements. Tostarp formu vizuālajā risinājumā integrēts latvju rakstu līniju kods. Šāds atstarojošo līniju ritms esot unikāls Eiropas uniformu kontekstā un harmonizējot ar jaunā policijas trafarējuma dizainu.

Jaunās emblēmas pamatā iestrādāts simbols - valsts mazais ģerbonis, tādējādi piešķirot vairāk patriotisma un atbildības sajūtu, vienlaicīgi ģerbonis ir arī kā vairogs, kas simbolizē drošību. Mazais ģerbonis arī vēsturiski esot ticis lietots policijas formastērpos pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Vārda zīmei saglabāts Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādātais dizains, tādējādi veidojot saskaņotu vizuālo izskatu ar Valsts policijas transporta jauno trafarējumu.

Policijā norādīja, ka formastērpa zīme - kokarde - vieno vēsturi, tagadni un nākotni. Tās centrālais motīvs astoņstaru zvaigzne - auseklis redzams esošajā policijas karogā, un vairogs karoga krāsās ar trīs zvaigznēm vieno valstiskuma un sardzes ideju.

Emblēmas un zīmes autors ir dizainers Jānis Birznieks. Valsts policijas formastērpu jaunā dizaina izstrādātājs ir modes mākslinieks Bruno Birmanis. Viena formas komplekta cena tiek lēsta ap 1500 eiro.

Pirmie nākamā gada septembrī pie jaunajiem formastērpiem tiks ielās patrulējošie likumsargi, bet kopumā policijas ieģērbšana jaunajās formās varētu ilgt divus līdz trīs gadus.

Pretēji iecerētajam Valsts policija pagaidām ir vienīgais iekšlietu dienests, kas ticis pie jaunām formām. Rindā gaida arī ugunsdzēsēji un robežsargi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt