FOTO: Pie Saeimas piketē izglītības satura reformas atbalstītāji

Ceturtdien, 7.jūnijā, no rīta pie Saeimas ēkas divos piketos pulcējās izglītības satura reformas atbalstītāji. 

Vienu piketu rīkos partiju apvienība "Attīstībai/Par!", bet otru - iniciatīvas grupa "Vecāki par labāku izglītību".

“Attīstībai/Par!” uzskata, ka bērnu un valsts nākotnes interesēs vispārējās izglītības mācību satura reforma ir pilnībā atbalstāma un akūti nepieciešama, un šī jautājuma atlikšana nozīmē nolemt Latviju atpalicībai.  

Savukārt iniciatīvas grupa "Vecāki par labāku izglītību" norādīja, ka "mūsu paaudzes pienākums un atbildība ir vadīt bērnu izglītošanās procesu tā, lai skolā viņi mācītos ar prieku un patiesu interesi, lai viņi uzdrīkstētos meklēt un radīt inovatīvus risinājumus, kā arī patstāvīgi mācītos visa mūža garumā, tādējādi nodrošinot savu spēju reaģēt uz pārmaiņām dzīvē".

Piketa dalībnieki skaidro iemeslus izglītības reformas atbalstam Vita Anstrate

  Piketos piedalījās vairāki desmiti cilvēki, viņiem bija dažādi plakāti reformas atbalstam un viņi izsauca skaļus saukļus, kā arī negatīvas piezīmes reformas pretinieku - Zaļo un Zemnieku savienības un Latvijas Pašvaldību pārstāvju – virzienā.  

  Ar piketētājiem aprunājās arī izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), un, lai gan piketētāji atbalsta ministrijas virzīto reformu, arī viņš saņēma kritiku par piekāpšanos un izmaiņu atlikšanu uz 2020.gadu.

  KONTEKSTS:

  Latvijas skolēnu zināšanas ir viduvējas, ja tās salīdzina ar citām attīstītajām valstīm. Cerībā uzlabot skolēnu sniegumu starptautiskos pētījumos Izglītības ministrija jau no septembra pakāpeniski mainīs mācību saturuIzglītības satura reformu politiķi plāno pieņemt līdz Jāņiem. Kompromisa cena ir jautājums par sešgadniekiem 1.klasē, kuru šī Saeima vairs necilāšot. Un arī jaunā izglītības satura pakāpenisku ieviešanu nolemts sākt gadu vēlāk – no 2020.gada.

  Pēc politiskajiem signāliem, ka varētu apturēt izglītības satura reformu, satraukumu pauda vecāki, kuri izveidojuši iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību” un nosūtījuši vēstuli atbildīgajai Saeimas komisijai, aicinot nevilcināties un pieņemt vajadzīgos lēmumus. 

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti