Panorāma

Panorāma

Panorāma

E-paraksta darbība traucēta 10% klientu

Skrundā uzcelts jauns ugunsdzēsēju depo

FOTO: Pēc ilgas gaidīšanas Skrundas ugunsdzēsēji ievākušies jaunajā depo

Ugunsdzēsējiem glābējiem Skrundā gads sācies ar patīkamām rūpēm. Beidzot uzcelts un nodots ekspluatācijā ilgi gaidītais jaunais depo. Pirms sešiem gadiem vecā ēka, kas bija avārijas stāvoklī, kādu dienu sāk sabrukt. 14 glābēji nonāca neapskaužamā situācijā – teju vai palika uz ielas. Taču nu Skrundas ugunsdzēsējiem ir modernākais depo Kurzemē. Vieni no pirmajiem to apskatīja arī LTV filmēšana grupa.

Ilgi gaidījām un beidzot sagaidījām - saka glābēji, iekārtojoties jaunajās un ērtajās telpās. Vecais depo bijis tik mazs un šaurs, ka tas aizņemtu vien pusi no jaunās garāžas.

Skrundas posteņa komandiera pienākumu izpildītājs Gatis Stiba atzīst, ka atšķirībā no agrāk pieredzētā vairs nav jāelpo dūmu smakas. Tāpat vairs nevajadzēs mazgāt ārā automašīnas. Tam būs paredzēta atsevišķa telpa.

Pēc ugunsgrēka vairs nevajadzēs smagās šļūtenes nest ar rokām augšā tornī, lai izžāvētu. Tagad tās uzvilks automātika.

Līdz šim, lai uzpildītu skābekļa balonus elpošanas aparātiem, viņiem bija jābrauc pie Kuldīgas kolēģiem. Tagad, ja zūd elektrība, tad trīs minūšu laikā ieslēdzas ģenerators, kas visai piegādā elektrību. Skrundā atzīst, ka otra tik aprīkota depo nav visā Kurzemē.

Savukārt ugunsdzēsējs glābējs Mārtiņš Vitte norāda, ka tagad ir arī normālas dušas, kurās var ieiet nomazgāties. Ēkai autonoma apkure, kas uzsilda arī ūdeni.  Arī istabiņu ir gana – gandrīz katram ugunsdzēsējam sava.

Sešus gadus ugunsdzēsēji mitinājās pagaidu telpās, jo vecais ugunsdzēsības postenis Skrundā daļēji sagruva un apdraudēja pašu glābēju drošību. 1936. gadā celtā ēka 75 gadu laikā nebija pieredzējusi kapitālo remontu. Valstij nebija naudas. Depo sabrukšana bija trauksmes zvans valdībai, ka līdzīgs liktenis var piemeklēt citus avārijas stāvoklī esošus posteņus.

Pagaidām gan ugunsdzēsēji brauc ar vecām mašīnām. Tomēr arī tās, paredzams, drīzumā tiks nomainītas.

Skrundas posteņa celtniecība izmaksāja vairāk nekā 1,6 miljonus eiro. Tā kā jaunais depo ir lielāks nekā  vecais, Skrundas pašvaldība ierādīja jaunu zemes gabalu. Vienā ēkas daļā telpas ierādītas arī Valsts policijas darbiniekiem. Pēdējos gados pilnībā no jauna ir uzcelts glābšanas dienesta postenis arī Cēsīs, Valkā, Smiltenē, Apē un Ērgļos. Sākta viena depo būvniecība arī Rīgā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti