Panorāma

Kravas uz Latviju Krievija ierobežos ar remontiem

Panorāma

Aigars Kalvītis vadīs AS «Latvijas Gāze»

Negaisa postījumi Kurmenē

FOTO: Negantā vēja lauztie koki un norautie elektrības vadi Kurmenē

Tas ilga vien 10- 20 minūtes, bet postījumi jāvāc vēl šodien. Trešdienas, 12.augusta, negaiss visspēcīgāk bija jūtams Bauskas un Vecumnieku novadā, kur nolauzti simtiem koku un sarautas elektrības līnijas. Viena no vietām, kuru šaustīja negantais vējš un lietavas, bija Valles pagasta Kurmene.

“Osīšu” mājās visu dienu to vien dara, kā cilā cirvi un zāģi, lai tiktu galā ar negaisa postījumiem. „Tas bija trakums. Izgājām ārā. Gar kūti divu metru augsta lietus siena. Nelija lejā, bet gāja gar zemes virsmu,” stāsta “Osīšu” saimnieks Anatolijs Dolganovs. Māju saimniece Natālija Podziava papildina: „Lielo apsi arī nogāza. Jau no pieciem rītā vācam nost postījumus no ceļa, lai var tikt garām. Mums te garām kursē Rīgas autobuss. Vakar vakarā koki sakrita un noliecās kā arka.”

Vētra ēkas pasaudzējusi - koki nogāzti līdz ar mājas stūri. Kļava gan palikusi bez zariem, kas ietriekti elektrības vados. „Mašīna beigta -  izrāva liepu un uzsvieda. Mašīna ir norakstīta, lai dēls to aizvāc. Es uz pilsētu braucu vienu reizi mēnesī, vairāk nav vajadzības,” stāsta Anatolijs.

Vējš bija tik spēcīgs un postošs, ka lielās priedes ir nogrieztas kā ar nazi. Meža ielokā vien ir nopostīts desmitiem koku. Viena milzīga priede ir uzkritusi uz elektrības līnijas, kur nu atslēgta elektriskās strāvas padeve.

Negantais vējš ar lietavām un krusu gājis joslām. Citviet nekas neliecina par vētru. Kā skaidro meteorologi, trešdien ļoti strauji izveidojās lielie gubu lietus mākoņi, kuri ļoti lokāli Zemgalē atnesa lietusgāzes un krasas vēja brāzmas. „Kaut kas ducina. Šausmīgi mierīgi. Tikai paliek aizvien tumšāks. Atbrauc bērni un vīrs mājās skrien - nāk kaut kas rūkdams. Kādas 10 – 20 minūtes. Visi āboli ābelēm  notriekti – visu, ko varēja, norāva. Līdz ar mašīnu bija nolauztas priedes,” stāsta “Ziemeļu” māju saimniece Irēna Daugaviete.

Kurmenes ļaudis spriež - iespējams, pāris gājis virpuļviesulis. „Man te viena piezvanīja, saka - kaut kas pelēks kā kamols vēlās pa priekšu,” stāsta Irēna.

Negaiss krietni izretinājis mežu. Dažviet koki  izgāzti pat 100 metru platumā. Vietām tie sakrituši pat mājas augstumā. "Ziemeļu" mājās vēl aizvien nav elektrības. Remontbrigāde uz Kurmeni atbraukusi no Jēkabpils. Šādu sarautu līniju esot daudz.

Cietuši arī  valsts meži. Pēc pirmajām aplēsēm, Vecumnieku pusē vien nogāzti desmit tūkstoši kubikmetru koksnes, un vietām ceļi varētu būt nosprostoti. Satiksmi uz autoceļa Vecumnieki - Valle - Krasti trešdien aizšķērsoja desmitiem nolauztu koku. Ceturtdien pēcpusdienā “Sadales tīklu” speciālisti daudzviet kāpa stabos, lai savienotu pārrautās elektrības līnijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti