Panorāma

Bērnu namu bērni internātskolās

Panorāma

Arodbiedrības un Latvijas Sociālistiskā partija svin 1.maiju

Rīgā atklāj velobraukšanas sezonu

FOTO: «Kritiskā masa» pulcē daudz vairāk dalībnieku nekā organizētais «Rīgas Velosvētku» brauciens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nu jau par tradīciju kļuvušais "Kritiskās masas" velobrauciens, kas parasti tiek dēvēts par haotisku, šodien Rīgā pulcēja ievērojami vairāk cilvēku nekā ar atbildīgajām institūcijām saskaņotais pasākums "Rīgas Velosvētki - sākam sportot".

Kā novēroja aģentūra LETA, "Rīgas Velosvētku" braucienā no "Arēnas Rīga" uz Lucavsalu organizēti, policijas motociklu un automašīnu pavadībā devās ap 300 pārsvarā jaunu cilvēku, kuri pirms tam treneru pavadībā iesildījās ar dažādiem vingrojumiem.

Velosipēdistu kolonnā brauca arī Policistu velobiedrības pārstāvji, bet kolonnai sekoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīna.

Savukārt aptuveni pusstundu vēlāk, ap plkst.13, "Kritiskās masas" braucienā ar dažāda lieluma un modeļu divriteņiem no Dailes teātra devās aptuveni 2000 velosipēdistu.

Kā novēroja aģentūra LETA, šajā akcijā piedalījās gan ikdienišķi ģērbušies ļaudis, gan arī velobraucēji karnevāla cienīgos tērpos un kurjeru darba formās. Starp akcijas dalībniekiem bija arī tādi, kuri uz sava divriteņu braucamrīka līdzi veda mazus bērnus, bet vēl citi savas atvases bija iesēdinājuši velosipēdiem piestiprinātās kulbās.

"Kritiskās masas" brauciens no Dailes teātra virzījās pa Bruņinieku ielu, tālāk tas nogriezās pa labi uz Krišjāņa Valdemāra, pēc tam - pa labi uz Senču ielu, bet pēc tam - pa labi uz Brīvības ielu. Brauciena dalībnieki pārvietojās dažādos ātrumos un atšķirīgā manierē - vairums krustojumus šķērsoja pie sarkanās luksofora gaismas, bet citi tomēr mēģināja pie aizliedzošā signāla apstāties.

Lai gan akcijas dalībnieku kolonnu oficiāli nepavadīja policijas darbinieki, dažās vietās, piemēram, pie Brīvības ielas krustojuma ar Elizabetes ielu, "Kritiskā masa" tika apturēta, lai palaistu gaidošos autobraucējus un kājāmgājējus.

"Par laimi šogad Kritiskās masas brauciens ir beidzies bez cietušajiem un bojā gājušajiem," norāda policijas pārstāve Gita Gžibovska.

"Zināmā mērā varbūt par to ir jāpateicas arī tam, ka ir brīvdiena un līdz ar to uz ceļiem bija mazāk autovadītāju. Tmēr brauciena laikā policija saņēma vairāks zvanus no iedzīvotājiem par to, ka atsevišķi velosipēdisti tomēr neievēroja ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, brauc pie sarkanās gaismas. Ceļu policisti pirms brauciena visus šos brauciena dalībniekus brīdināja, ka jāievēro noteikumi. Par laimi atsevišķie incidenti beidzās bez traģiskām sekām," sacīja policijas pārstāve.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska par "Kritiskās masas" velobraucienu
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Policija iepriekš brīdināja, ka "Kritiskās masas" brauciena laikā mēdz veidoties dažādas konfliktsituācijas, kuras izraisa gan velosipēdisti, gan citi ceļu satiksmes dalībnieki. Konfliktsituācijas veidojas arī tādēļ, ka daļa velosipēdistu mēdz klaji neievērot ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, luksoforu signālus, un brauc pa brauktuvi vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš.

Iepriekšējos gados policija bija novērojusi, ka šajā braucienā piedalās arī vecāki ar maziem bērniem, pakļaujot viņus riskam. Tāpat jāapzinās, ka braukšana "Kritiskajā masā" ir haotiska, velobraucēju kustības maršruts nav prognozējams, tādēļ ir jāsaprot, ka šajā situācijā nevar pilnvērtīgi parūpēties par satiksmes dalībnieku drošību, iepriekš brīdināja policija, aicinot apsvērt pastāvošos satiksmes drošības riskus un rūpīgi izvērtēt, vai dalība šajā braukšanā veicina mērķa sasniegšanu.

Kā ziņots, organizatori par "Kritiskās masas" mērķi deklarējuši kopīgu dzīves un pavasara svinēšanu, atgādinot politiķiem, ka Rīgā ir ļoti nepieciešama droša veloinfrastruktūra, kas piemērota ikvienam - gan pašiem mazākajiem, gan visvecākajiem velobraucējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti