Pēcpusdiena

Pētījums: Aptaukošanās izplatība sākumskolas bērniem Latvijā nepalielinās, tomēr ir augsta

Pēcpusdiena

Grozījumi noteikumos par koku ciršanu: uzklausām iesaistīto pušu viedokļus

Izveidota karte ar dronu lidojumiem aizliegtām zonām

FOTO: Izveidota karte ar dronu lidojumiem aizliegtajām zonām

Bezpilota gaisa kuģu jeb dronu operatoriem Latvijā pieejama karte ar  dronu lidojumiem aizliegtajām zonām, informēja valsts uzņēmumā "Latvijas Gaisa satiksme".

Informāciju par objektiem, virs kuriem ir aizliegti dronu lidojumi, atrašanās vietām un noteiktajiem lidojumu ierobežojumiem var iegūt uzņēmuma tīmekļvietnē "ais.lgs.lv" publicētajā Integrētajā aeronavigācijas informācijas blokā "www.airspace.lv/drones".

"Latvijas Gaisa satiksmes" Lidlauku rajonu daļas vadītāja Evita Meždreija Latvija Radio raidījumā stāstīja, ka karte tiek operatīvi atjaunināta ik pa piecām minūtēm. Pēc viņas teiktā, lai gan dronu operatori kļūst arvien izglītotāki, to arī ir arvien vairāk. Tādējādi tiek strādāts, lai dronu operatorus izglītotu.

"Dronus dažādu uzdevumu veikšanai izmanto aizvien biežāk, nozare strauji attīstās, un bezpilota gaisa kuģus turpmāk izmantos arvien biežāk. Taču bezpilota lidaparāti nedrīkst traucēt infrastruktūras objektu darbību, piemēram, lidojot virs lidostām, militārās infrastruktūras un ar valsts drošību saistītiem objektiem un to tuvumā. Diemžēl ir gadījumi, kad dronu operatori lielākoties savas nezināšanas dēļ izmanto zonas, kurās to darīt nedrīkst, tā apdraudot, piemēram, lidmašīnas, kas paceļas vai nolaižas lidostā "Rīga". Tagad ir pieejama karte ar lidojumiem aizliegtajām zonām un objektu koordinātēm, un mēs ceram, ka tas palīdzēs būtiski samazināt pārkāpumu skaitu," skaidroja "Latvijas Gaisa satiksmes" valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Informācija tiek publicēta atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām. Savukārt informāciju par šo objektu atrašanās vietām un noteiktajiem lidojumu ierobežojumiem atbilstoši normatīvajiem aktiem par Latvijas Republikas gaisa telpas pārvaldību, struktūru un tās mainīšanas kārtību iesniedz objektu īpašnieki vai valdītāji Civilās aviācijas aģentūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt