Panorāma

“Tele2” un “Bite” sūdzas par pielāgotiem iepirkumiem

Panorāma

Panorāma

Gājienā atbalsta baltkrievu cīņu par savām tiesībām

FOTO: Gājienā Rīgā pauž atbalstu baltkrievu cīņai par savām tiesībām

Atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, Rīgas baltkrievu diaspora šovakar rīko gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim.

Baltkrievu bēgļu iniciatīvas grupas pārstāve Ilva Everte norādīja: kopš 2020. gada augusta protestiem, kas kļuva par sākumu Baltkrievijā vēl nepieredzētam vardarbības vilnim, Aleksandra Lukašenko režīmam apspiežot miermīlīgos protestētājus, patvērumu Latvijā lūguši vairāki desmiti Baltkrievijas pilsoņu.

Pēc Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem – kopš falsificēto Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dienas – 2020. gada 9. augusta – līdz šī gada jūlija beigām patvērumu Latvijā ir lūguši 142 baltkrievi. No tiem patvērums piešķirts 119. Cilvēktiesību centrs "Viasna" ziņo, ka patlaban Baltkrievijā ir 1261 politieslodzītais.

Gājienā piedalīties bija aicināts ikviens iedzīvotājs, kurš atbalsta baltkrievu cīņu par tiesībām uz cieņu, vārda brīvību un iespēju godīgās vēlēšanās izraudzīties savus priekšstāvjus.

Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka gājienā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēku. 

Lielākā daļa protestētāju līdzi nesa brīvās Baltkrievijas baltsarkanbaltos karogus, kā arī bija ģērbušies karoga krāsās, novēroja LETA. Protestētāji nesa arī aptuveni četrus metrus garu brīvās Baltkrievijas karogu.

KONTEKSTS:

2020. gada 9. augusta vakarā Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas ielās izgāja tūkstošiem pilsoņu, lai protestētu pret todien notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Tie liecināja, ka ilggadējais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko ir saņēmis vairāk nekā 80% balsu, bet viņa galvenā konkurente, opozīcijas pārstāve Svjatlana Cihanouska – 10%. Taču vēlēšanu dienā neatkarīgie novērotāji konstatēja masveidīgus balsošanas procedūras pārkāpumus, kuru mērķis bija nodrošināt Lukašenko kārtējo uzvaru.

Tik acīmredzama vēlēšanu rezultātu viltošana ārkārtīgi saniknoja pēc pārmaiņām alkstošos Baltkrievijas iedzīvotājus, tāpēc Minskā vairākus mēnešus katru svētdienu ielās izgāja desmitiem tūkstošiem protestētāju, lai pieprasītu Lukašenko atkāpšanos. Savukārt drošības iestādes miermīlīgajiem demonstrantiem pretī sūtīja apbruņotus kaujiniekus, kuri bez žēlastības izrēķinājās ar protestu dalībniekiem. Protestu laikā tika nogalināti vismaz desmit cilvēki, bet simtiem guva nopietnus ievainojumus.

Pēc viltotajām vēlēšanām Baltkrieviju pārņēma represiju vilnis, kura rezultātā ieslodzījumā nokļuva vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Aizturētajiem protestētājiem piespriesto naudassodu kopējā summa pārsniedz miljonu dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti