FOTO: Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kamēr Daugavpils dome lemj par pilsētas izglītības iestāžu tīkla reorganizāciju, protesta akciju pret skolu apvienošanu izvērsuši Daugavpils 13. vidusskolas audzēkņi un vecāki. No rīta vecāki ar automašīnām nobloķēja Daugavpils domes administrācijas autostāvvietu, bet paši skolēni, skanot skolas himnai, kopš rītā ik stundu dodas ārā, veidojot ap skolu cilvēku ķēdi.

Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Daugavpils ieceres par virknes skolu reorganizāciju pamatā ir Ministru kabineta no šī gada 1.septembra noteiktais minimālais skolēnu skaits vidusskolas posmā. Daugavpilī šīs prasības šobrīd nespēj izpildīt 7 pilsētas vidusskolas. Daugavpils Izglītības pārvalde rosina veikt reorganizāciju, apvienojot blakus esošās skolas un bērnudārzus, un no 12 vidējās izglītības iestādēm saglabāt 8.

Pret vairāku skolu apvienošanu gan iebilda paši skolēni un viņu vecāki.

Ceturtdienas, 27.janvāra, rītā ap pl.7, kamēr pilsētā vēl tumsa, desmitiem automašīnu sāk piepildīt Daugavpils domes administrācijas autostāvvietu. Tā, lai vietas domnieku automašīnām vietas nebūtu.

Tā ir daļa no protesta akcijas, ko aizsāk Daugavpils 13. vidusskolas audzēkņu vecāki, iebilstot pret skolas iekļaušanu pilsētas skolu reorganizācijas plānā.

“Mēs protestējam, aizstāvam savu skolu un savu darbu. Mēs negribam apvienoties ar vājāku skolu,” pastāstīja kāda protestētāja.

“Lai saglabātu savu unikālo 13. vidusskolu – tāda doma ne tikai skolotājiem, bet arī vecākiem,” sacīja kāds protestētājs.

Savukārt kopš pl.9.30 ik stundu no Daugavpils 13. vidusskolas iziet visi audzēkņi – kopumā 865 – un pedagogi, kā arī vecāki, lai sadodos rokā kā vienotā dzīvā ķēdē savas skolas aizstāvībai. Šo pirms 50 gadiem dibināto skolu ar mūzikas novirzienu plānots apvienot ar blakus esošo 15. vidusskolu un vēl diviem bērnudārziem.

“Mēs esam izgājuši ārā, lai pateiktu, ka mēs esam pret to, lai mūs iekļautu kaut kādā kopējā izglītības finansiālā projektā. Mēs gribam, lai Daugavpils pilsēta saprot, ka mēs esam tiesīgi būt patstāvīgi. Mēs pēdējo gadu laikā esam izdarījuši visu, lai kļūtu par lielāko skolu pilsētā. Lai kļūtu par to skolu, kurai savulaik uzticēja par bāzes skolu Daugavpilī, lai Latvijā saglabātu Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Mūsu skolā ir pūtēju orķestris ar defilē, seši kori, ansambļi,” pastāstīja skolas direktore Anžela Skutele.

“Skola ir pašpietiekama, liela, veiksmīga. Kāpēc, lai to pavienotu? Ja tas ir pēc teritoriālā principa, tad citām skolām, ko plāno apvienot, tā nav. Kāpēc lielai skolai jāglābj mazas uz sava rēķina?” sacīja kāda no protestētājām.

Pašlaik Daugavpilī pirmskolas izglītību var apgūt 27 iestādēs, sākumskolas - 17, bet vidusskolas posms pieejams 12 izglītības iestādēs. Vidējais skolēnu skaits uz vienu izglītības iestādi Daugavpilī pēdējo gadu laikā sarucis uz pusi – no 1200 līdz aptuveni 600 skolēniem.

Reorganizācija, apvienojot vidusskolas ar bērnudārziem, ir kā pilotprojekts, lai nevis likvidētu iestādes, bet veidotu labāku bērnu izglītības sagataves pēctecību. Tā reformas mērķi skaidroja Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova: “Tādējādi mēs palaidīsim šo pilotprojektu, turpināsim diskusijas ar pirmskolām un skolām. Domāju, ka mēs spēsim izveidot pie lielām skolām lielas un efektīvas vadības komandas, kuras uzņemsies stratēģisko vadību un labāk un vairāk rūpēsies par kvalitāti un lai efektīvāk kontrolētu bērnudārzu audzēkņu sagatavošanu mācībām 1. klasē.”

Galīgo lēmumu par skolu tīkla reorganizāciju plānots pieņemt ceturtdien Daugavpils domes sēdē. Un arī šo sēdi, kā kļuva zināms Latvijas Radio, pavadīs protesta pikets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti