Foto: Daudzviet pēc plūdiem sākas sakopšanas darbi

Daudzās vietās Latvijā, ko iepriekšējās dienās skāra plūdi, ūdens sācis atkāpties un cilvēki steidz sakopt postījumus.

Ogrē dauzu māju dārzi un pagalmi joprojām ir zem ūdens. Divās vietās, kur plūdos pārrāva dambi, tas vēl nav salabots, līdz ar to Norupīte ietek gan Ogrē, gan turpina plūst māju pagalmos, novēroja Latvijas Radio korespondente Anna Platpīre.

Mājas, kuras bija applūdušas līdz otrajam stāvam vēl tiek kārtotas, lai tajās būtu iespējams atgriezties cilvēkiem, no tām nes āra ledus gabalus, izmirkušās mēbeles un citas mantas. Ogrē organizētas vairākas palīdzības sniegšanas vietas, kur cilvēki var tikt pie drēbēm vai mazgāt netīrās drēbes.

Nodrošinātas arī īpašas policijas patruļas, kas apsargā tās mājas, kurām plūdos ledus gabali izdauzījuši stiklus.

Ogres plūdu skartās teritorijas joprojām apmeklē daudz ziņkārīgo tūristu.

Noskaņa pilsētā nav no priecīgākajām, jo daudziem plūdi izpostījuši visu iedzīvi.

Svētdien arī Pļaviņās tiek veikti plūdu seku likvidācijas darbi, atsūknējot ūdeni no iedzīvotāju ēkām, aģentūru LETA informēja Pļaviņu novada pašvaldības vadītājas vietnieks Ainārs Arnītis. Viņš pastāstīja, ka patlaban tiek veikti applūšanas seku likvidācijas darbi, - iedzīvotājiem tiek sūknēts ūdens no ēku pagrabiem un akām. Darbs turpinās jau no vakardienas, Valsts ugunsdzēsības un drošības dienests to darīs arī rīt, 22.aprīlī.

Arnītis papildināja, ka pašreiz tiek apsekotas arī visas plūdu skartās pašvaldības iestādes un pārējās iedzīvotāju mājas. Apsekošana tiks veikta arī rīt. Kopumā, kā pastāstīja Arnītis, ir applūdušas vairāk nekā 60 mājas, līdz ar to darbs esot ļoti intensīvs.

Pļaviņu novada pašvaldības vadītājas vietnieks arī uzsvēra, ka ledus gabalu ir daudz un tos vajadzētu nosūtīt valdībai "par "pareizi" pieņemto lēmumu neizsludināt ārkārtas situāciju". Visas ielas gan no ledus gabaliem ir atbrīvotas. Situāciju uzrauga Pašvaldības policija, jo ir daudz bezatbildīgu cilvēku, kas uz ledus gabaliem pat ceļ savus bērnus.

Kopumā Arnītis papildināja, ka lielākā bīstamība ir garām un Daugava ir atbrīvota no ledus, līdz ar to pat ūdens līmeņa celšanās vairs neapdraudēs pašvaldību.

Savukārt Jēkabpilī stāvoklis esot normalizējies un nekādi lieli apdraudējumi vairs nepastāv, aģentūrai LETA pastāstīja Krustpils novada civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis. Plaši applūdusi teritorija gan ir Dunavas pagastā, kur ūdens ir appludinājis pļavas, - tur esošajām mājām pa sauszemi piekļūt nevarot, tomēr pašas mājas nav apdraudētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti