FOTO: Atklāta stacionāra «Gaiļezers» jaunā poliklīnika

Ceturtdien, 1. februārī, atklāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Gaiļezers" jaunā un modernā daudzprofilu poliklīnika. Rekonstruēto telpu platība ir gandrīz 4500 kvadrātmetri, un telpu atjaunošana izmaksāja kopumā 2,8 miljonus eiro, informē slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Jaunā poliklīnika izveidota telpās, kur agrāk atradās stacionāra "Gaiļezers" administratīvais korpuss, ko daudzi atceras kā garu, tumšu un pagājušā gadsimta elpu saglabājušu gaiteni nokļūšanai slimnīcas korpusā. Pašlaik šī slimnīcas daļa ir rekonstruēta un pārtapusi par gaišu, modernu un pacientiem ērtu daudzprofilu ambulatoro pakalpojumu centru, norāda slimnīcā.

Jaunā poliklīnika pacientiem būs atvērta no 5. februāra, un konsultācijas tur sniegs ap 150 speciālistu. Pacienti varēs pierakstīties pie dermatologa, neirologa, ķirurga, kardiologa, endokrinologa, gastroenterologa, plaušu slimību ārsta, alergologa, infektologa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, algologa jeb sāpju speciālista, anesteziologa, imunologa un citiem speciālistiem.

Pacientu ērtībai līdzās speciālistu kabinetiem poliklīnikā ierīkots arī laboratorijas paraugu pieņemšanas punkts un procedūru telpa. Pacientiem būs pieejams arī atmiņas kabinets, hroniski obstruktīvu plaušu slimību (HOPS un astmas) kabinets, multiplās jeb izkaisītās sklerozes kabinets un diabētiskās pēdas aprūpes kabinets.

Stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikā ieviesti jaunākie klientu apkalpošanas principi.

"Esam parūpējušies par pietiekami lielu klientu apkalpošanas speciālistu skaitu, lai mazinātu drūzmēšanos pie reģistratūras un viss notiktu raiti. Poliklīnikā izveidots arī informācijas centrs, kurā pacienti jebkurā brīdī varēs vērsties pēc palīdzības pie speciāli apmācītiem konsultantiem,” stāsta poliklīnikas reģistratūras vadītāja Silvija Beikerte.

Poliklīnikas reģistratūrā ierīkota moderna rindu vadības sistēma, kur katram pacientam jāpaņem kārtas numuriņš. Vairākās vietās poliklīnikā atrodas lielie informatīvie ekrāni, kur var sekot līdzi rindu virzībai. Tāpat būs iespējams savā mobilajā tālrunī augšupielādēt speciālu aplikāciju, kas ļaus sekot rindas virzībai no kafejnīcas vai jebkuras citas vietas.

Pacientiem un viņu tuviniekiem turpmāk orientēties stacionārā "Gaiļezers" palīdzēs dažādu krāsu līnijas uz poliklīnikas grīdas. Piemēram, uz poliklīnikas speciālistu kabinetiem ved zaļa līnija, savukārt virzienu uz stacionāra "Gaiļezers" ķirurģiskajām nodaļām norāda sarkana līnija, bet ceļu uz dažādiem izmeklējumiem – dzeltena līnija.

Līdz ar jaunās poliklīnikas atvēršanu ārstu konsultācijas un citus ambulatoros pakalpojumus stacionārā "Gaiļezers" saņemt būs daudz ērtāk un vienkāršāk. "Lielākais ieguvums ir tāds, ka pacientiem vairs nebūs jāmaldās pa daudzajām stacionāra "Gaiļezers" nodaļām, meklējot vajadzīgo kabinetu. Speciālisti, kuri pieņem pacientus ambulatori, būs pieejami vienuviet, jaunajā poliklīnikā, kura arī pati ir viegli atrodama. Ienākot pa lielajiem Austrumu slimnīcas vārtiem, uzreiz tieši priekšā redzama ieeja jaunajā poliklīnikā,” stāsta poliklīnikas vadītāja Baiba Štreinerte.

"Stacionāra "Gaiļezers" jaunās un modernās poliklīnikas atklāšana iezīmē jaunas ēras sākumu un ir būtisks solis visas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas attīstībā.

Ieguvēji būs ne vien pacienti, kuriem būs daudz vienkāršāk orientēties lielajā slimnīcā, bet arī ārstniecības personāls, kas tagad varēs strādāt daudz sakārtotākā un ērtākā vidē. Laika gaitā plānots renovēt arī citas slimnīcas daļas,” sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

RAKUS Ārstniecības padomes priekšsēdētājs akadēmiķis Aivars Lejnieks pauž cerību, ka uzlabotie darba apstākļi un jaunais medicīniskais aprīkojums piesaistīs poliklīnikai jaunus speciālistus un pamudinās atgriezties tos, kuri savulaik devušies strādāt uz citām ārstniecības iestādēm.

"Jaunas telpas un labāki apstākļi kā pacientiem, tā ārstniecības personālam – stacionāra „Gaiļezers” jaunās poliklīnikas atklāšana ir ieguldījums visas veselības aprūpes sistēmas sakārtošanā un attīstībā, kas nepieciešama, lai cilvēki Latvijā ātrāk atveseļotos un vairāk smaidītu. Šī poliklīnika ir simbols jaunam sākumam, un tam noteikti ir jābūt arī turpinājumam,” atklājot jauno poliklīniku, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Rekonstrukcija realizēta valsts galvotā aizdevuma projektā "Infrastruktūras attīstība un optimizācija".

RAKUS ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Ik gadu RAKUS stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus saņem vairāk nekā 300 000 pacientu. RAKUS sastāvā darbojas pieci stacionāri: "Gaiļezers", "Latvijas Onkoloģijas centrs", "Biķernieki", "Latvijas Infektoloģijas centrs" un "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt