Panorāma

Nevar piespiest reģistrēt apgrūtinājumus

Panorāma

Valsts prezidents sveic Satversmes sapulces sasaukšanas dienā

Arodbiedrības un Latvijas Sociālistiskā partija svin 1.maiju

FOTO: Ap 500 cilvēku dodas arodbiedrības LABA rīkotajā Darba svētku gājienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirmdien, 1.maijā aptuveni 500 cilvēku pa Vecrīgas ielām devās arodbiedrības LABA organizētajā Darba svētku gājienā, lai atgādinātu sabiedrībai par savu darbu un ieguldījumu valsts labklājības nodrošināšanā.

Kā novēroja aģentūra LETA, gājiens sākās pie Rīgas pils un turpinājās pa 11.novembra krastmalas ietvi, bet pēc tam - pa Kaļķu ielu. Gājiena galamērķis ir Brīvības piemineklis.

Gājiena dalībniekiem rokās bija sarkani baloni un sarkani karogi ar arodbiedrības LABA simboliku, kā arī vairāki Latvijas valsts karogi. Daudziem galvā bija sarkanas cepures, uz kurām uzdrukāts arodbiedrības logotips. Dažiem gājiena dalībniekiem rokās bija plakāti. Viens no plakātiem vēstīja "Darbaļaudīs spēks".

Kā novēroja LETA, gājienā devušās pārsvarā ģimenes ar bērniem un jaunāki cilvēki. Gājiena laikā nekādi saukļi netika skandēti. Akciju uzraudzīja daži policijas darbinieki.

Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) vadība 1.maiju sagaidīja Jūrmalā Raiņa un Aspazijas mājā. Kopš 1920. gada Rainis un Aspazija ik gadu 1. maijam veltīja dzejoli. Tas ir iemesls, kāpēc Latvijas brīvo arodbiedrību savienība darba svētkus šogad atzīmē dzejnieku vasarnīcā, stādot parka rozes.

"Tās idejas, par ko Rainis stāvēja un krita bija astoņu stundu darba diena. Tā mums tagad ir gluži vai pierasta lieta. Tā ir cienīga darba samaksa. Tā ir labi darba apstākļi, tā ir izglītība jaunatnei," saka arodbiedrību līderis Egils Baldzēns.

Arodbiedrība norāda – tas, par ko cīnījās tolaik, šobrīd mums ir, vien jāprot to novērtēt un uzlabot.

Tā saukto Darba svētku publiska svinēšana pirmdien norisinās arī Grīziņkalnā, kur daži desmiti Latvijas sociālistiskās partijas domubiedru ar plakātiem ieradušies atgādināt par darbaļaužu tiesībām un aicināt uz "sociālo taisnīgumu".

"Kamēr mūsu paaudze ir dzīva un vesela, mēs atcerēsimies. Nezinu,kā būs tālāk, jo jaunatnei tas neinteresē, visu aizmirst," atzīst viens no Grīziņkalna pasākuma apmeklētājiem Vladimirs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti