FOTO: 9.maijā cilvēki pulcējas Uzvaras parkā; manāmi «Doņeckas tautas republikas» karogi

Piektdien, kad Rīgā, Uzvaras parkā ir plānoti vairāki pasākumi, jau no rīta pulcējās cilvēki, novēroja Latvijas Televīzija. Tāpat parkā manāmi pašpasludinātie „Doņeckas tautas republikas” karogi.

Cilvēki pamazām pulcējas Uzvaras parkā, un daudziem sanākušajiem ir Georga lentītes. Tāpat ir sanākuši arī ziedu tirgotāji.

Ieradusies ir arī policija ar dienesta suņiem, tiek pārbaudīti pasākumu apmeklētāji, kuriem ir lielas somas.

Uzrunu laikā kāds vīrietis parkā noģība, un mediķiem nācies sniegt viņam palīdzību un vēlāk hospitalizēt.

Kā novēroja Latvijas Radio, Uzvaras parkā sanākuši arī cilvēki, kuriem rokās ir pašpasludinātie „Doņeckas tautas republikas” karogi.


 

Biedrības „Dzimtā valoda” līderis Vladimiris Lindermans pie Uzvaras pieminekļa pēcpusdienā ieradies ar Ukrainas pašpasludināto Doņeckas un Luganskas tautas republiku karogiem.

Lidermans Latvijas Radio stāstīja, ka viņš un viņa domubiedri ar šādiem karogiem ieradušies tāpēc, ka svētdien šajos apgabalos paredzēts referendums par neatkarību. Turklāt 9.maijs ir  simboliska diena - šodien svin uzvaru pār nacismu, un Austrumukrainā arī notiekot cīņas pret nacismu, apgalvoja Lindermans.

Lindermans par doņeckas republikas karogiem pie Uzvaras piemienkļa

  Pasākuma rīkotāji lūguši Lindermanu un domubiedrus atstāt laukumu pie pieminekļa, tomēr vēlāk secinājuši, ka nekāds likums nav pārkāpts un šie karogi nav aizliegtā simbolika, tāpēc vien palūguši nestāvēt pūlī.  

  Policija savukārt informēja, ka pasākuma rīkotāji nav lūguši palīdzību, lai izraidītu no pasākuma norises vietas cilvēkus ar Doņeckas republikas karogiem, taču policija atzina, ka šie karogi nav aizliegta simbolika. 

  No rīta netālu no Uzvaras parka uz ielas kādi jaunieši ar krekliņiem, kas reklamē Eiroparlamenta deputātu un EP deputāta kandidātu Aleksandru Mirski, dalīja Georga lentītes, kuras šogad pasākuma rīkotāji nedala, jo tās esot beigušās. 

  Ziedus pie Uzvaras pieminekļa tradicionāli nolika arī Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs"), Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs. No skatuves oficiāli pieteica, ka ziedus noliek arī Baltkrievijas, Kazahstānas un  Ķīnas vēstnieki Latvijā.

  Video kadri no 9.maija pasākuma pie Uzvaras pieminekļa:

  Pasākumā piedalījās arī Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks, kā arī vietējās kazaku organizācijas "Pribaltijskij kazačij krug" pārstāvji formastērpos.

  Drošības policija iepriekš brīdinājusi, ka aizliegtajā "Krievu maršā" var piedalīties vairāk dalībnieku, nekā ir minēts pieteikumā, un arī radikāli vai uz konfrontāciju izraisīšanu orientētas personas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka biedrības "Rodina" rīkotajos pasākumos piedalās arī biedrības "Pribaltijskij kazačij krug" pārstāvji, kuri publiskus pasākumus apmeklē, ģērbušies kazaku formas tērpos un līdzi ņemot kazaku karogus un atribūtiku. Neskatoties uz to, ka normatīvais regulējums neaizliedz publiskos pasākumos nēsāt militāros formas tērpus, tas var izraisīt negatīvu rezonansi sabiedrībā.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti