Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Likvidēs Saeimas Kancelejas direktora amatu

Panorāma

Stāsta par iespējām atgriezties Latvijā

I. Mūrniece: Gandarījuma sajūta ir

FOTO: 12.Saeima darbu noslēdz ar kopīgu fotografēšanos un pateicības vārdiem

Pēdējā sēdē 12. Saeima pieņēma likumus un grozījumus, kas attieksies gan uz strādājošiem, gan tautiešiem ārvalstīs, kā arī pārdalīja vairākus miljonus eiro. Sēde noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos un pateicības vārdu teikšanu.

Noslēdzot sēdi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA)) norādīja, ka viņai bijis prieks strādāt ar šī sasaukuma deputātiem, jo izdevies pieņemt vairākus būtiskus likumus un lēmumus.

 Tikai 35 pašreizējie deputāti ievēlēti nākamajā Saeimā.

Mūrniece atzina, ka, lai arī deputāti debatējuši un strīdējušies, tie tomēr spējuši arī vienoties. Pēc sēdes beigām deputāti pulcējās kopīgai fotogrāfijai, kā arī atvadījās no kolēģiem, kas jaunajā sasaukumā nav pārvēlēti. Jau nākamnedēļ darbu sāks jaunā Saeima.

Līdzšinējā Saeima pieņēmusi vairākus ļoti būtiskus, pat vēsturiskus lēmumus, uzskata parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viens no tiem, pāreja uz izglītību valsts valodā, ko varot pielīdzināt balsojumam par Satversmes preambulu, minimālās algas celšana, 2% no iekšzemes kopprodukta atvēlēšana aizsardzībai.

Grozījumi Darba likumā paredz, ka darba sludinājumos turpmāk būs jānorāda attiecīgā amata darba algas amplitūda. Potenciālā bruto darba alga būs jānorāda mēneša vai gada griezumā vai arī kā stundas tarifa likme.

Ar grozījumiem pārskatīts regulējums attiecībā uz darba līguma uzteikšanu arodbiedrības biedram. Turpmāk arodbiedrības piekrišana uzteikumam nebūs nepieciešama, ja darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ vai arī ilgāku laiku neveic darbu pārejošas darba nespējas dēļ. Šādā gadījumā darba devējam arodbiedrība būs iepriekš jābrīdina un jākonsultējas ar to. Tāpat īpaša aizsardzība darba uzteikuma gadījumā būs tikai tiem darbiniekiem, kuri ir arodbiedrības biedri ilgāk par sešiem mēnešiem pēc kārtas.

Pēc garām debatēm deputāti pieņēma Diasporas likumu. Domstarpības izsauca panta definīcija par to, cik plašai jābūt diasporas definīcijai.

Par diasporu tagad dēvēs ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvojošos Latvijas pilsoņus, latviešus un citus, kam ir saikne ar Latviju, kā arī viņu ģimenes locekļus. Likumā noteikti arī konkrēti pasākumi reemigrācijas veicināšanai un atbalstam tiem, kuri vēlas Latvijā atgriezties.

Saeima ceturtdien arī pieņēma likumu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, šo loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai.

Kā pēdējais aizejošās Saeimas lēmums bija pārdalīt 5,6 miljonus eiro izglītības iestādēm, baznīcām, sporta pasākumiem un citiem mērķiem.

Obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšana, dalītais nekustamais īpašums un nākamā gada budžeta pieņemšana - tie ir tikai daži no svarīgākajiem jautājumiem, par kuriem lems nākamie deputāti. Atšķirībā no citām reizēm  šoreiz nav skaidrības ne par nākamās Saeimas prezidiju, ne valdību.

Jau otrdien Saeimas namu par savējo sauks 13.Saeima.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt