Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Iespējamā misija» saņem Eiropas Pilsoņu balvu

FM: Nauda «Iespējamai misijai» jāmeklē Izglītības un zinātnes ministrijā

Naudu skolotāju sagatavošanas programmai "Iespējamā misija" ir iespējams piešķirt no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) resursiem, uzskata Finanšu ministrijā (FM). IZM savukārt vēlas dabūt līdzekļus neparedzētiem gadījumiem.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") stāstīja, ka ir sagatavots valdības rīkojuma projekts par nepieciešamajiem 93 000 eiro, lai "Iespējamā misija" var turpināt darbu.

"Un tālākais, ko es teikšu, būs drusciņ tādas spekulācijas, jo viņš netiek līdz valdības sēdei dēļ Finanšu ministrijas iebildumiem. Iebildumi, protams, ir par konkrētām detaļām, bet mana sajūta ir tāda, ka šis galvenais iebildums ir tāds, ka, ja vieniem iedos naudu, tad visi prasīs," izteicās Šadurskis.

Savukārt Finanšu ministrijā norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija naudu prasījusi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet "Iespējamās misijas" situāciju par tādu nevar uzskatīt. 

Ja uzskata, ka šis pasākums ir prioritārs un atbalstāms, tad finansējumu programmai var piešķirt no pašas Izglītības un zinātnes ministrijas līdzekļiem. Tās budžeta septiņu mēnešu faktiskā izpilde liecinot, ka nepieciešamais finansējums ir ministrijas rīcībā.

Pagaidām nav zināms, kad valdība atkal lems par šo jautājumu.

KONTEKSTS:

Programmai "Iespējamā misija" trūkst līdzekļu, lai šogad turpinātu sagatavot skolotājus. Tā eksistē tikai no ziedojumiem, taču līdz ar nodokļu reformu ir mazinājusies uzņēmēju vēlme ziedot un ar privātpersonu ziedojumiem nav pietiekami, lai nodrošinātu katram jaunajam skolotājam piemaksu.

Programmas veidotāji cer uz valsts atbalstu, bet Izglītības un zinātnes ministrija norādījusi, ka nevar no saviem līdzekļiem atbalstīt vienu konkrētu nevalstisko organizāciju un nepieciešams valdības lēmums.

Tajā pašā laikā programmai piešķirta Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti