FM: Jūrmalas domei nav vīzijas par Ķemeru sanatorijas attīstību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jūrmalas domei nav skaidra redzējuma par investīciju piesaisti un turpmāko rīcību, kā attīstīt Ķemeru sanatoriju, līdz ar to nav pamata šai pašvaldībai piešķirt 4,5 miljonu latu lielu aizdevumu no valsts budžeta līdzekļiem, trešdien paziņojumā medijiem pavēstīja Finanšu ministrija (FM).

Vēstīts, ka Jūrmalas dome lūdza Valsts kasei aizdevumu 4,5 miljonu latu apmērā, lai attīstītu Ķemeru sanatoriju. Īpašumtiesības dome bija ieguvusi pēc tam, kad tā solīja maksimāli ātri sākt ēkas labiekārtošanas darbus, ko jau gadiem nespēja izdarīt par maksātnespējīgo kļuvusī SIA „Ominasis Latvia”. Tomēr pirmdien Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome noraidīja domes pieteikumu.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis uz to reaģēja asi, sakot, ka padomes rīcība esot bezatbildīga un kaitnieciska. Savukārt SIA „Ominasis Latvia” maksātnespējas administrators Aigars Kreics bija spiests izsludināt izsoli, kas varētu notikt septembra beigās. Dome tiesības uz sanatorijas kompleksu zaudēja, jo, neiegūstot naudu, nevarēja uzreiz ķerties pie kompleksa rekonstrukcijas.

Līdz šim komentārus nesniegusī FM trešdien uzsver: „lai no valsts budžeta līdzekļiem tiktu piešķirts aizdevums sanatorijas ēkas kompleksa iegādei, Jūrmalas pilsētas domei ir jāsniedz argumentētas un juridiski korektas atbildes, radot pilnīgu pārliecību, ka izvēlētā darījuma forma ir likumīga un atbilst normatīvajām prasībām”. Tomēr pašreiz, FM ieskatā, Jūrmalas dome nav iesniegusi informāciju par turpmākajos gados nepieciešamo finansējumu Ķemeru sanatorijas kompleksa attīstībā.

Padome tomēr atzinusi, ka Jūrmalas dome vēl joprojām var saņemt Valsts kases aizdevumu, ja vien tā izpildīs vairākus nosacījumus. Pirmais no tiem – domei jāiesniedz apliecinājums, ka pirkuma darījums pilnībā atbilst normatīvo aktu prasībām komercdarbības atbalsta jomā pēc tam, kad sanatorijas ēkas būs atbrīvotas no apgrūtinājumiem. Otrais - iesniegs izvērtējumu zvērinātu advokātu biroja „Raidla, Lejiņš&Norcous” vēstulē minētajam par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar mantinieku tiesību un interešu aizsardzību Latvijā un kreditoru prasījumu neievērošanu, trešais – iesniegs informāciju par turpmākajos gados nepieciešamo finansējumu Ķemeru sanatorijas kompleksa uzturēšanai, visbeidzot, ceturtais – iesniegs padomē pirkuma līguma projektu.

FM arī pauž neizpratni par Trukšņa teikto, kurš pauda, ka šie četri punkti esot neizpildāmi. Atbilstoši padomes sēdes ierakstam, kur diskutēts par sanatoriju, Truksnis apgalvojis, ka ir gatavs pieprasīto informāciju iesniegt tuvākajā laikā un ka nav plānots iegādāties sanatoriju ar visiem apgrūtinājumiem. Līdz ar to vēlāk medijos paustais esot pretrunā ar sēdē dzirdēto, norāda ministrija.

Jautājums ap Ķemeru sanatorijas nākotni neskaidrs ir jau daudzus gadus. Savulaik to ieguva SIA „Ominasis Latvia”, taču tā arī nespēja atjaunot pagātnē slaveno kūrortu. Līdz ar uzņēmuma maksātnespēju iespējas to pārņemt ir citiem īpašniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti