Flīžu vietā kravā Ventspils ostā atklāj 4,7 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas pārbaudē Ventspils ostā atklāja 4 740 000 kontrabandas cigaretes (237 000 paciņas). Tās bija noslēptas autotransporta kravā – vannas istabas flīžu vietā, informēja VID.

Veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā, VID Muitas pārvaldes amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu automobili ar kravu – vannas istabas aprīkojums. To bija paredzēts no Latvijas nogādāt Zviedrijā.

Izvērtējot kravas pavaddokumentus, pieņemts lēmums skenēt transportlīdzekli. Izanalizējot skenēto attēlu, muitniekiem radās aizdomas par nelegālu preču pārvietošanu. Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas atklāja, ka

kartona kastēs, uz kurām bija norāde "vannas istabas flīzes", atrodas cigaretes. Kravas automobilī atradās 294 kastes.

Tā kā tika saskatītas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kontrolē tika iesaistītas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

Muitas kontrolē trešdien, 1. jūlijā, konstatēts, ka pavaddokumentos norādīto preču vietā kravā atrodas 4 740 000 cigarešu (237 000 paciņas jeb 23 700 bloki) "Winston Blue" bez akcīzes nodokļa markām.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem nenomaksāto nodokļu kopējā summa par šīm cigaretēm ir vairāk nekā 888 000 eiro, norādīja VID.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par kontrabandu lielā apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti