Rīta intervija

Ainars Latkovskis par LB prezidenta Ilmāra Rimšēviča un "ABLV Bank" situāciju

Rīta intervija

Igaunijas vēstnieks Tenis Nirks par Igaunijas vietu Eiropā un tās nākotnes perspektīvām

FKTK vadītājs Putniņš nekomentē, vai banku uzraugi iztaujāti «Rimšēviča lietā»

FKTK vadītājs Putniņš nekomentē, vai banku uzraugi iztaujāti «Rimšēviča lietā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš nekomentē, vai kukuļošanas lietā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir iztaujājis arī komisijas darbiniekus.

Putniņš intervijā Latvijas Radio neatbildēja, vai FKTK darbinieki ir aicināti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju saistībā ar izmeklēšanu, kas ir sākta pret Rimšēviču aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Putniņš arī izvairījās atbildēt, vai viņam kā banku uzraugam ir skaidrs, ar kuru banku saistīta šī izmeklēšana.   

Pats Rimšēvičs LTV raidījuma “Viens pret vienu” minēja, ka Latvijas Bankai bija zināma loma kādas Latvijā strādājošās bankas slēgšanā. Pēdējos gados slēgta “Trasta komercbanka”.  

Jautāts, vai FKTK bija konsultācijas ar Latvijas Banku saistībā ar “Trasta komercbankas” likvidāciju, Putniņš uzsvēra, ka visi lēmumi, kas ir saistīti ar banku uzraudzību, tai skaitā ar licences atņemšanu, pieņemti FKTK. Latvijas Bankai “šeit ir salīdzinoši ierobežotas funkcijas, pārsvarā tie ir dažāda veida novērtējumu par to, kāds iespaids bankai ir uz Latvijas tautsaimniecību, lai varētu ieviest skaidrību bankas noregulējuma procesā, tas arī lielos vilcienos ir viss no Latvijas Bankas puses, kas šajos gadījumos ar viņiem ir saistīts”.  

KONTEKSTS:

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Otrs šajā lietā aizdomās turētais ir uzņēmējs Māris Martinsons.  Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm.

Rimšēvičs pēc aizturēšanas termiņa beigām pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora pret 100 000 eiro drošības naudu. Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums un liegums izbraukt no valsts. Rimšēvičs uzskata, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.

Iespējams, lieta saistīta ar «Trasta komercbankas» likvidēšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) 2016.gadā martā nolēma anulēt AS "Trasta komercbanka" licenci pēc FKTK ierosinājuma, jo banka ilgstoši pieļāvusi pārkāpumus – gan nespēja palielināt kapitālu, gan neievēroja “naudas atmazgāšanas” un terorisma finansēšanas novēršanas prasības. Tiesa atzina AS "Trasta komercbanku" par likvidējamu, bet likvidācijas procesā konstatēts, ka bankai nepietiek aktīvu visu kreditoru prasību apmierināšanai, un banka pasludināta par maksātnespējīgu.

Bet 2017.gada janvārī policijas rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem „Trasta komercbankas” likvidācijas procesā, uzsākts kriminālprocess par izspiešanu organizētā grupā un par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā organizētā grupā. Sešām personām, tai skaitā maksātnespējas administratoriem Mārim Sprūdam un Ilmāram Krūmam, šogad ir celtas apsūdzības.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti