FKTK vadītājam nav informācijas, ka Rimšēvičs mēģinātu izdarīt spiedienu uz komisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājam Pēteram Putniņam nav informācijas, ka korupcijas apkarotāju aizturētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs jebkad mēģinātu izdarīt spiedienu uz komisiju.

Putniņš LTV sacīja, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka Rimšēvičs mēģinātu izdarīt spiedienu uz komisiju vai FKTK padomi.

Putniņš arī nekomentēja “Norvik”  bankas akcionāra apgalvojumus par bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda un kādas finanšu sektora augstas amatpersonas iespējamām darbībām kukuļu izspiešanā no "Norvik bankas" lielākā akcionāra.

Jautāts, vai viņa rīcībā ir šāda informācija, viņš vien sacīja, ka to nekomentēs.

"Norvik bankas" lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi par to.

Putniņam svētdien pēcpusdienā ir ieplānota videokonference ar Eiropas Centrālas bankas (ECB) pārstāvjiem, informēja finanšu ministres padomnieks Arno Pjatkins.

Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners LTV sacīja, ka pagaidām, brīvdienās, ECB par Rimšēviča aizturēšanu nav interesējusies.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas Banka ir darboties spējīga, darbojas ierastā režīmā, “neskaitot, attiecībā par vienu banku mēs strādājam arī brīvdienās”.  Viņš atzina, ka ir “citi notikumi, kas aizņem laiku”, kas saistīti ar “ABLV bank”.

Banka ir rīcībspējīga, tās funkcionalitāte nav traucēta, un atbilde visiem partneriem un Latvijas iedzīvotājam ir – Latvijas Banka “pilda Latvijas finanšu sistēmas mugurkaula funkcijas netraucēti”, norādīja Kušners.

Viņš atzina, ka Rimšēviča aizturēšanu Latvijas Banka nevar komentēt, bet “mums visiem tas ir nepatīkams pārsteigums”.

Latvijas Bankas uzdevumi:

  • līdzdarboties eiro zonas monetārās politikas sagatavošanā un īstenošanā;
  • emitēt skaidro naudu Latvijā un piedalīties skaidrās naudas aprites nodrošināšanā eiro zonā;
  • nodrošināt valsts vienotā aizdomīgu naudas zīmju identifikācijas centra funkciju;
  • uzturēt starpbanku maksājumu sistēmu infrastruktūru (t.sk. zibmaksājumu infrastruktūru) un veicināt to raitu darbību;
  • pārvaldīt ārējās rezerves un citus finanšu ieguldījumus;
  • pildīt Latvijas valdības finanšu aģenta funkciju un sniegt finanšu pakalpojumus citiem tirgus dalībniekiem;
  • sagatavot un publicēt finanšu, monetāro un maksājumu bilances statistiku;
  • uzturēt un attīstīt Kredītu reģistru;
  • konsultēt Latvijas Republikas Saeimu un Ministru kabinetu naudas politikas un citos ar Latvijas Bankas darbību saistītos jautājumos. 
Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča prombūtnes laikā viņa darba pienākumus pildīs viņa vietniece Zoja Razmusa, aģentūrai LETA norādīja bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

 

Patlaban Latvijas Bankas padomes un valdes locekļi nodrošina nacionālās bankas netraucētu darbību, tostarp sadarbībā un konsultējoties ar valdību, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, Finanšu ministriju, Eiropas Centrālo banku un starptautiskajiem partneriem, teikts bankas paziņojumā medijiem.

Latvijas Banka nevar komentēt Korupcijas un novēršanas apkarošanas biroja veiktās izmeklēšanas darbības, bet vienlaikus uzsver, ka savā darbā ievēro nulles tolerances politiku attiecībā pret korupciju un citām nelikumīgām darbībām.

Banka sniegusi un arī turpmāk sniegs visu iespējamo palīdzību likumsargiem situācijas ātrākā noskaidrošanā, teikts bankas paziņojumā.  

 

KONTEKSTS:

Piektdien, 16.februārī,  KNAB veicis kratīšanas Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā - privātmājā Langstiņos. Sestdienas vakarā Rimšēvičs, kurš piektdien neatradās Latvijā, atgriezās Rīgā un pats devās uz KNAB. Birojā viņš atradās vairākas stundas, bet nakts vidū ap plkst. 1.25 Rimšēvičs kopā ar advokātu aizvests turpināt procesuālās darbības.  

Tāpat KNAB aizturēja uzņēmēju Māri Martinsonu. Viņš aizturēts aizdomās par kukuļņemšanu organizētā grupā. 

Latvijas Radio rīcībā esošā neoficiāla informācija liecina, ka apcietinājumu abiem aizturētajiem neprasīs.

Jautājums par situāciju Latvijas banku sektorā tiks skatīts nākāmnedēļ plānotajā Nacionālās drošības padomes sēdē. Tāpat, lai nodrošinātu parlamentāro uzraudzību par notikušo, pirmdien ir sasaukta ārkārtas Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti