FKTK: Ogres novada domes paziņotais par nestabilitāti banku sektorā nav patiesība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ogres novada pašvaldība otrdien paziņojusi, ka "ņemot vērā nestabilo situāciju banku sektorā" nolēmusi pakāpeniski atteikties no "Swedbank" sniegtajiem pakalpojumiem, tādēļ katras darbdienas beigās visa nauda, kas ienākusi šīs komercbankas kontā, tikšot pārskaitīti uz Valsts kasi. Gan "Swedbank", gan  Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) uzsver, ka pašvaldības apgalvojums par nestabilo situāciju neatbilst patiesībai.

Ogres domē skaidroja, ka atteikšanās no "Swedbank" notiek, "ņemot vērā nestabilo situāciju banku sektorā". Ogres mērs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka no šīs komercbankas atsakās, jo

dome "nedrīkst riskēt ar pašvaldības jeb nodokļu maksātāju naudu".

"Swedbank" pārstāvis Jānis Krops
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

"Swedbank" pārstāvis Jānis Krops Latvijas Radio stāstīja, ka Ogres domes bažām nav pamata. "Katram klientam pilnīgi noteikti ir tiesības izvēlēties, kādas finanšu iestādes pakalpojumus izmantot viņam ir atbilstošākajā formā.

Tāpēc arī nevajadzētu publiski varbūt apšaubīt uz šī fona banku sektora stabilitāti, ar kuru viss ir vislabākajā kārtībā un kuru izvērtē parasti tomēr neatkarīgas kādas uzraugošās iestādes,

kā piemēram, Eiropas Centrālā banka vai Finanšu un kapitāla tirgus komisija. Mēs no savas puses esam sazinājušies ar Ogres pašvaldību, mēs esam aicinājuši pašvaldību uz sarunām, jo principā mēs esam gatavi izrunāt visus neskaidros jautājumus, kāpēc Ogres pašvaldība vēlētos spert šādu soli. "Swedbank" jebkurā gadījumā turpinās sniegt pakalpojumus visiem Ogres klientiem. Tādā ziņā Ogres pašvaldības lēmums nekādā ziņā neietekmēs ogrēniešu intereses," stāstīja Krops.

FKTK pārstāve Ieva Upleja
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Arī FKTK uzsver, ka Ogres paziņotais par nestabilu situāciju banku sektorā neatbilst patiesībai.

"Pēdējā laikā tā informācijas plūsma par notiekošo pasaulē, finanšu pasaulē ļoti dinamiska Latvijā un viscaur. Mūsu ieteikums būtu sekot šiem notikumiem, tomēr vērtēt tos tā ļoti izsvērti un ar profesionālu izpratni, un, ja par kaut ko nav šīs izpratnes, vērsties pie profesionāļiem - tie, kas ir nozares atbildīgās institūcijas.

Tad, ja mēs runājam par stabilitāti, mēs varētu teikt, ka finansiālā ziņā Latvijas banku sistēma pēdējos gados ir un paliek stabila. Un tas nav apstrīdams, un tas ir ļoti svarīgi tiešām to apzināties.

Jā, ir bijuši notikumi, ir bijušas dažādas informācijas plūsmas, kas ir ietekmējuši reputāciju. Mēs nevaram teikt, ka nekas nav noticis. Bet tieši par finansiālo stabilitāti, par rādītāju izpildi nebūtu šaubu, un, rādot aktuālos datus, mēs varam teikt, ka arī šobrīd tas tā ir. Līdz ar to nebūtu pamata šādiem te secinājumiem, šādiem apgalvojumiem. Katram ir jādara savs darbs, un kādas citas nozares situācijas publiska komentēšana lai paliek to rokās, kas ir atbildīgās iestādes," skaidroja banku uzrauga pārstāve Ieva Upleja.

FKTK arī atgādina, ka ikvienam, kas izplata nepamatotas baumas par Latvijas finanšu sektoru, ir jāapzinās Krimināllikumā noteiktā atbildība par šādu darbību veikšanu. Nepatiesu ziņu izplatīšana par finanšu sistēmas stāvokli var draudēt ar pieciem gadiem cietumā.

Latvijas Radio noskaidroja, ka pēc mediju, bankas un finanšu uzrauga intereses Ogres dome apgalvojumu par nestabilitāti banku sektorā pirms plkst.18 no savas interneta lapas ir izņēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti