Rīta Panorāma

Lapsa ar iesniegumu vēršas pret drošības sargājošo iestāžu patvaļu

Rīta Panorāma

Matīss neizpratnē par VK vēstuli par iespējamām kompensācijām Flikam

FKTK: ASV ziņojumā nav minēta tieša Latvijas banku saistība ar ieroču tirdzniecību

FKTK: ASV ziņojumā nav minēta tieša Latvijas banku saistība ar ieroču tirdzniecību

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ASV nevalstiskās organizācijas ziņojumā nav saskatījusi tiešu Latvijas banku saistību ar ieroču tirdzniecības darījumiem - runa ir vien par to, ka tajās ir konti atsevišķām kuģošanas kompānijām, kas šos ieročus varētu būt pārvadājušas, pirmdien LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis

Viņš norādīja, ka pasaulē ir dažādi pētījumi par ieroču finansēšanu un transportēšanu ar jūras kuģiem. "Un, protams, kādā brīdī kuģošanas kompānijas tiek arī apkalpotas no banku puses. Tā faktiski ir arī vienīgā saistība, ar kuru pieminētās Latvijas bankas parādās šajā ziņojumā - ka atsevišķu šo kuģniecības kompāniju konti ir šajās Latvijas bankās, un tas ir tas, ko mēs kā komisija sākam pārbaudīt," teica Zakulis un pastāstīja, ka FKTK vērtēs, vai, apkalpojot šīs kuģniecības kompānijas, Latvijas bankas ir ievērojušas Latvijas un starptautiskās likumdošanas izvirzītās prasības.

Zakulis norādīja, FKTK ziņojumā nav saskatījusi, ka Latvijas bankas būtu tieši saistīta ar ieroču tirdzniecību.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka FKTK veiks pārbaudes bankās, kas plašsaziņas līdzekļos minētas saistībā ar Krievijas un Ukrainas ieroču tirdzniecības darījumiem. "Saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par vairākām Latvijas bankām, FKTK veiks pārbaudes ar mērķi noskaidrot, vai ziņojumā minētās bankas ir ievērojušas visas normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas jomā," teica komisijā.

Atbilstoši ziņojumam, kuru izstrādājusi ASV bāzētā bezpeļņas organizācija "C4ADS", kas nodarbojas ar datu ieguvi un analīzi par konfliktu un drošības jautājumiem, Latvijas bankas sniedz finanšu pakalpojumus Krievijas un Ukrainas ieroču tirdzniecībā nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Tostarp ziņojumā atzīmēta Latvijas "ABLV Bank", kā arī "Reģionālā investīciju banka".

"C4ADS" pētnieku Toma Volesa un Fārlija Mesko sagatavotajā ziņojumā ir aplūkota tā dēvētā Odesas tīkla (Ukrainas pilsētā Odesā bāzēts personu un loģikas kompāniju kopums, kas atbildīgi par ieroču izvešanu no Krievijas un Ukrainas valdības pārdevēju vārdā) darbība.

Tostarp "C4ADS" norāda, ka "ABLV Bank" ir starptautiskās transporta sektora pasākuma "Odesas jūras dienu" finansiālais atbalstītājs un vairākkārt tās augsta ranga amatpersonas pasākumā ir uzstājušās ar runām, kā arī rīko citas konferences, kurās aktīvi piedalās "Odesas tīkla" pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti