Sadaļas Sadaļas

Finanšu tirgus uzraugs brīdina par tā vārdā veiktiem krāpnieku zvaniem

Krāpnieki, zvanot Latvijas iedzīvotājiem un uzdodoties par Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) darbiniekiem, sniedz nepatiesu informāciju, liek veikt dažādas darbības, piemēram, nosaukt personas datus, pārtraukt sadarbību ar kādu finanšu iestādi un atvērt nosauktas tīmekļu vietņu adreses internetā, informēja FKTK.

FKTK aicina šādās situācijās neveikt nekādas darbības, nesniegt informāciju, pārtraukt sarunu un informēt FKTK, zvanot pa tālruni 67774800 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Informācija, kurai būtiski pievērst uzmanību: 

  • FKTK darbinieki nezvana finanšu iestāžu klientiem. Tas notiek tikai situācijās, kad finanšu iestāžu klienti pēc savas iniciatīvas ir vērsušies FKTK, lai noskaidrotu sev interesējošu jautājumu, un ir vienošanās par turpmāku sarunu pa tālruni.
  • FKTK nekad nelūdz nosaukt karšu un internetbankas informāciju, nesniedz padomus pārtraukt sadarbību ar kādu finanšu iestādi.
  • FKTK saziņas pamatvaloda nav krievu valoda.
  • FKTK lietotie tālruņa numuri sākas ar Latvijas kodu +371.
  • Informāciju par FKTK pieņemtajiem lēmumiem, kas skar klientu intereses, FKTK publicē savā mājaslapā, tā ir publiski pieejama. FKTK par to personīgi neinformē kādas finanšu institūcijas klientus, zvanot pa tālruni. 

FKTK aicina sadarboties tikai ar licencētiem finanšu tirgus dalībniekiem, kuriem ir tiesības sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā. Latvijas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku reģistrs pieejams FKTK tīmekļa vietnē internetā.

FKTK mājaslapā regulāri tiek publicēti brīdinājumi par nelicencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem un aizdomīgiem finanšu darījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt