Finanšu ministrija nepiekrīt skolotāju algu celšanai bez reformām

Finanšu ministrija pagaidām atteikusies saskaņot Izglītības un zinātnes ministrijas prasīto algu pieaugumu pedagogiem. Ministrija norāda, ka papildu finansējumu iespējams piešķirt tikai apmaiņā pret reformām izglītības nozarē.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) šobrīd atrodas ārpus Latvijas un ar Finanšu ministrijas atteikuma iemesliem vēl nav iepazinusies, norāda Šuplinskas padomnieks Andris Gross.

Līdz ar to diskusijas par pedagogu algu palielināšanu starp ministrijām turpināsies nākamnedēļ. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau iepriekš lēmusi, ka gadījumā, ja septembrī pedagogu minimālā darba samaksa netiks palielināta no 710 līdz 750 eiro par likmi, gaidāms skolotāju streiks.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") uzsvēris, ka papildu naudu algām iespējams piešķirt tikai, pārskatot skolu tīklu.

KONTEKSTS:

Pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika vienas slodzes likmei no šā gada 1. septembra jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā. Valdība tam nepieciešamos aptuveni deviņus miljonus eiro šā gada budžetā neparedzēja. Vēlāk, skatot šā gada valsts budžeta projektu, Saeimas komisija atrada lielāko daļu finansējuma, kas nepieciešams kārtējam skolotāju algu pieaugumam no šā gada 1. septembra. 

Cenšoties panākt algu pieauguma nostiprināšanu normatīvajos aktos, LIZDA padome lēma par beztermiņa streika rīkošanu septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti