Finanšu ministrija gatava risināt naudas trūkumu Alojas vidusskolas pārbūvei

Finanšu ministrija rosina rast risinājumu aizdevuma piešķiršanai Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūvei, ko pieprasījuši skolas darbinieki un audzēkņu vecāki, jo mācības notiek lielā šaurībā.

Ministrijā informēja, ka sadarbībā ar nozaru ministrijām ir iesniegts valdībā priekšlikums atrisināt izveidojušos situāciju projektā par Alojas skolas pārbūvi.

Ministrijā informēja, ka tā ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu par pašvaldību aizņēmumiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem izglītības iestāžu investīciju projektiem un ārkārtas situācijas izglītības iestādes investīciju projektam, lai rastu risinājumu aizdevuma piešķiršanai Alojas skolas pārbūvei. Tāpēc nepieciešams prioritāri atbalstīt aizņēmumu 1,3 miljonu eiro apmērā projekta īstenošanai.

Par projekta ilgtspēju ir sniegts Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pozitīvs atzinums par skolas nepieciešamību izglītības pakalpojuma nodrošināšanai un ieguldījumu ilgtspēju izglītības funkciju nodrošināšanā.

Vienlaikus Finanšu ministrija norāda uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamām nelikumībām novada domes priekšsēdētāja rīcībā. Tāpēc valsts pārvaldes atbildīgās iestādes veiks Alojas novada pašvaldības pastiprinātu uzraudzību.

KONTEKSTS:

Alojas vidusskolā mācās 267 skolēni, taču skolas avārijas stāvokļa dēļ mācības nācies pārcelt uz sporta halles foajē, garderobēm un atpūtas telpām.

Lielās skolas ēkas pārbūve sākta janvārī, un līgums ar celtniekiem tobrīd ir noslēgts bez finanšu līdzekļiem, kas ir nelikumīgi. Tika gaidīts aizdevums no Valsts kases, un Finanšu ministrija bija akceptējusi 1,31 miljona eiro aizdevumu skolas sakārtošanai.

Taču jūnijā valdības lēma neļaut Alojas pašvaldība šogad aizņemties naudu Valsts kasē.

Vidusskolas skolotāji, skolēni un vecāki bija neizpratnē par pārbūves apturēšanu un pulcējās piketā pie Ministru kabina, prasot piešķirt aizdevumu skolas ēkas atjaunošanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt