Labrīt

Piemaksu par darbu ar Covid pacientiem mediķi saņem raitāk, ir atsevišķas neskaidrības

Labrīt

Pētniece: Augstie Covid-19 saslimstības rādītāji Latvijā atspoguļo sabiedrības uzvedību

Finanšu izlūkdienesta vadītāja nav saņemusi signālus no politiķiem par neatbilstību amatam

Finanšu izlūkdienesta vadītāja: Nav saņemti signāli no politiķiem par manu neatbilstību amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa neesot saņēmusi signālus no politiķiem par viņas iespējamo neatbilstību amatam, par ko izskanējuši pieņēmumi medijos.

Intervijā Latvijas Radio Znotiņa sacīja, ka viņa nav saņēmusi signālus no politiķiem par šo, bet ir dzirdējusi, ka kādi deputāti kādam žurnālistam kaut ko tādu stāstījuši.

Viņa to saista ar faktu, ka vairākus gadus tieši viņu asociēja ar stingrāko prasību ieviešanu naudas atmazgāšanas apkarošanas jomā, un arī negācijas, ko izraisīja Finanšu ministrijas virzītā iecere pēc nevainojamās reputācijas prasībām patiesajiem labuma guvējiem, tika attiecinātas uz viņu, bet tas ir pārpratums.

Znotiņa arī norādīja, ka atzinīgi vērtē Finanšu ministrijas vēlmi sakārtot finanšu sektoru un sektorus, kas bija pelēkajā zonā, taču iecerei par reputācijas prasību būtu nepieciešama plašāka diskusija.  

Starptautiskie standarti prasa nepieļaut iespēju, ka noziedznieki ir patiesa labuma guvēji komersantos, kas ir ar likumu regulēti, bet tik plaša interpretācija, kas piedāvāta un kas skartu daudzus, nav sastopama. Viņa norādīja, ka dienests šo ieceri neatbalstīja.   

KONTEKSTS:

Aģentūra LETA vēstīja, ka problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu likumā, kā arī aizvien nerimstošās sūdzības par finanšu sektoram noteiktajām pārmērīgajām prasībām valdības koalīcijā aizsākušas sarunas par Znotiņas atbilstību amatam.

Valdošās partijas vienojušās Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā neizvirzīt nevainojamas reputācijas kritērijus komersantu patiesajiem labuma guvējiem. Uz otro lasījumu ar piecu partiju parakstiem šie priekšlikumi tiks izņemti.

Grozījumi šīs prasības izvirzītu ļoti plašam komersantu lokam, tās būtu kredītiestādes, finanšu iestādes, advokāti un advokātu biroji, notāri, revidenti un ārpakalpojuma grāmatveži, savukārt, no otras puses, tie ir arī tādi likuma subjekti, kā nekustamā īpašuma darījumu starpnieki, izložu un azartspēļu organizētāji, inkasācijas pakalpojumu sniedzēji, lietotu auto dīleri, kur ir lieli norēķini skaidrā naudā, mākslas un antikvariāta tirgotāji ar noteikta līmeņa apgrozījumu, kriptovalūtu operatori, parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēji u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti