Pusdiena

KNAB: Politiskajām partijām ziedo vairāk, bet mazākās summās

Pusdiena

Tiksies Korejas karā šķirtās ģimeņes

Trūkst vairāk nekā 200 robežsargu

Finansējumu robežsargu skaita palielināšanai sola triju gadu laikā

Lai gan robežsargu skaita palielināšana bija ieplānota jau pirms pieciem gadiem apstiprinātajā Ministru kabineta koncepcijā, tomēr plāns līdz galam netika īstenots. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) sola nepieciešamās štata vietas robežsardzei nodrošināt turpmāko triju gadu laikā.

Pirms pieciem gadiem tā laika valdība apstiprināja Robežsardzes koncepciju turpmākajiem gadiem. Tajā bija paredzētas vairākas būtiskas lietas, tostarp palielināt robežsargu skaitu uz zaļās robežas.

Robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone stāsta, koncepcijā bija plānots četru gadu laikā pakāpeniski palielināt robežsargu skaitu, bet iecere nav īstenota. “Taču līdz šim finansējums tika apstiprināts tikai 30 no mūsu cerētajām 263 amata vietām,” stāsta Pētersone.

Tāpēc nākamā gada budžetā kā viena no Valsts robežsardzes prioritātēm ir robežsargu skaita palielinājums. Proti, šajā termiņā robežsardze vēlas vēl 233 jaunus robežsargus. Cilvēku, kuri sargātu valsts robežu, vajag visos robežsardzes punktos.

“Pie šodien esošā amatu skaita, piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros, Valsts robežsardzes nokomplektējums ir 96%, 97%,” norāda Pētersone.

Robežsardzes pārstāve stāsta, darbs uz robežas notiek un dienests ar saviem pienākumiem tiek galā. Taču, lai tas būtu vēl efektīvāks, Robežsardze prasīs valdībai naudu, lai varētu darbā pieņemt trūkstošos cilvēkus.

“Kritisks nekas nav, un mēs, protams, visiem spēkiem veicam, pilnvērtīgi veicam robežas apsardzību. Bet, lai garantētu intensīvu un kvalitatīvu šo pienākumu veikšanu, mums ir nepieciešamas papildu amata vietas,” saka Pētersone.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauž, ka teju vienlaicīgi ar koncepcija, kura paredzēja štata vietu kāpumu, īstenota arī atalgojuma reforma. Tā iekšlietu nozarei prasīja 53 miljonus eiro. “Faktiski tika pieņemt lēmums paaugstināt atalgojumu ar mērķi panākt to, lai mums to robežsargu nekļūst mazāk,” skaidro ministrs.

Ministrs uzsver, ka

Valsts kancelejas iecerētajā teritoriālajā reformā bijis plānots iekšlietu jomā strādājošo skaita samazinājums. Bet tas neticies pieļauts.

Robežsargu blīvuma palielināšanu ministrija tagad plāno realizēt nākamajos trīs gados. Stipra robeža ir viena no prioritātēm, tāpēc uzlabota infrastruktūra un citas lietas.

“Robežsardzes kapacitātes stiprināšana ir viena no mūsu prioritātēm. Vienmēr jau ir bijis tā, ka tās vajadzības visās nozarēs ir lielākas nekā iespējas. Bet nu katrā ziņā mēs šo turam pietiekami augstu, šo prioritāti. Jo, manuprāt, droša robeža, tas ir aktualitāte,” apliecina Kozlovskis.

Par cik štata vietām nākamgad pieaugs robežsargu skaits, ministrs pagaidām nevar pateikt. Šim uzdevumam ir pieprasīti 1,2 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti