Finansējums veselības aprūpei varētu pieaugt no 3% līdz 4% no IKP

Valdība un sociālie partneri trešdien, 3.maijā, vienojās līdz 1.jūnijam izstrādāt grafiku, kā tiks palielināts veselības aprūpes nozares finansējums, lai tas līdz 2020.gadam sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Pašreiz finansējums veselības aprūpei saskaņā ar Veselības ministrijas datiem ir 3,07% no IKP.

Veselības aprūpes finansējuma pieaugums bija viens no strīdus objektiem šīs dienas Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomes sēdē (NTSP).

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) paziņoja, ka tā nav gatava atbalstīt Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās nodokļu politikas pamatnostādnes, ja netiks atrisināts jautājums par veselības aprūpes ilgtspējību finansēšanas modeli.

Pēc teju divu stundu ilgām diskusijām NTSP vienojās atbalstīt FM izstrādātās nodokļu politikas pamatnostādnes, kā arī puses vienojās līdz jūnijam izstrādāt veselības nozares finansējuma pieauguma grafiku, kas 2020.gadā nodrošinās veselības nozares budžetu 4% apmērā no IKP.

Pēc NTSP sēdes Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris žurnālistiem stāstīja, ka NTSP vienojās par kompromisu, ka sociālie partneri atbalsta nodokļu reformu ar nosacījumu, ja līdz šā gada 1.jūnijam tiek atrasts finansējuma avots veselības aprūpei.

"Ja šis nosacījums 1.jūnijā netiks izpildīts, tad uzskatīsim, ka esam piemānīti. Tādā gadījumā mediķu arodbiedrība nodokļu reformai nevarēs piekrist," sacīja Keris.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) pēc NTSP sēdes žurnālistiem stāstīja, ka gadījumā, ja mēneša laikā netiks rasts risinājums veselības nozares finansējuma pieaugumam, tad nodokļu politikas pamatnostādnes nevarēs iesniegt Saeimā.

Jau ziņots, ka skatīšanai valdībā iesniegtas FM izstrādātās nodokļu politikas pamatnostādnes. Tiesa, FM piedāvājumu neatbalsta viena no trim koalīcijas partnerēm – partija "Vienotība", kas uzskata, ka nodokļu reformas plāns nav kvalitatīvs un būtu jāpārstrādā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti