FIB apbalvo vairākus Latvijas policistus un prokuroru

ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) Tieslietu atašeja birojs Rīgā pasniedza FIB direktora sertifikātus vairākiem Latvijas policistiem un prokuroram kā atzinību par darbu starptautiskas operācijas laikā, kā rezultātā par vairāku miljonu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju bija iespējams aizturēt personas, veikt vairāk nekā 20 kratīšanas un piecus arestus, informēja prokuratūra.

Apbalvojumi pasniegti:

  • Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas prokuroram Arturam Tomingam,
  • Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniekam Dmitrijam Homenko,
  • Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai.

Paziņojumā medijiem prokurors Arturs Tomings norādīja, ka, tikai sadarbojoties, var apturēt organizēto noziedzību: “Veiktā operācija pierāda to, ka ar pasaules mēroga organizēto noziedzību var cīnīties tikai kopā, savstarpēji sadarbojoties valstīm, kuras ir cietušas no noziedzīgām darbībām un kuras ir gatavas sniegt tām atbalstu, aizturot aizdomās turētās personas vai veicot procesuālās un izmeklēšanas darbības. Šī operācija pierādīja to, ka, tikai visām iesaistītajām valstīm savstarpēji sadarbojoties un saskaņojot turpmākās darbības, var sasniegt rezultātu un iegūt svarīgus un personas apsūdzēšanai un turpmākai notiesāšanai nepieciešamos pierādījumus.”

Uz to norādīja arī Dmitrijs Homenko no Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP): “Šī ir pirmā šāda veida operācija, kurā vienlaicīgi vairākās valstīs veiktas tik daudzas kratīšanas un aizturēšanas. Galvenais bija rīkoties vienlaicīgi, jo organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki savā starpā komunicē, un mēs nedrīkstējām pieļaut, ka starp viņiem notiek informācijas noplūde un visi elektroniskie pierādījumi tiktu izdzēsti.”

FIB direktora sertifikāts demonstrē atzinību par iespēju sadarboties ar partneriem tiesībaizsardzības jomā, lai sasniegtu abpusējus mērķus cīņā pret arvien pieaugošo noziedzības globālo izplatību, paziņojumā medijiem norādīja FIB Tieslietu atašejs Rīgā Džons Bivona. “Mums izdevās panākt taisnīgumu šajā lietā, pateicoties kolektīvajam ieguldījumam, ko sniedza šodienas apbalvojuma saņēmēji. FIB ir gatavs turpināt šo veiksmīgo sadarbību caur mūsu Tieslietu atašeja biroju Rīgā,” citēts Bivona.

KONTEKSTS:

Pērn oktobrī Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa informēja par sešu Latvijas pilsoņu aizturēšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Caur fiktīvi izveidotiem uzņēmumu bankas kontiem minētās personas apgrozījušas vismaz 4,5 miljonus eiro. Šajā lietā aizturētos tur aizdomās par piederību QQAAZZ noziedzīgajam tīklam, kurš ir mēģinājis legalizēt desmitiem miljonus eiro pasaules lielāko kibernoziedznieku labā. Aizturēšanas notika, Valsts policijai sadarbojoties ar ASV Federālās izmeklēšanas biroju (FIB), Portugāles tiesībsargājošām iestādēm un “Europol”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt