Februārī tirgū laisti vairāk nekā 4,5 miljoni depozīta iepakojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iedzīvotāji depozīta punktos februārī nodevuši vairāk nekā 4,5 miljonus depozīta iepakojuma vienību, informēja SIA "Depozīta Iepakojuma Operators". Savukārt populārākais iepakojuma veids, ko iedzīvotāji nodevuši depozīta sistēmā, joprojām ir PET pudeles un alumīnija skārdenes.

Depozīta iepakojumu vienību vidū ir 381 dažāda veida produkti no 41 dzērienu ražotāja un importētāja. Kā liecina nozares aplēses, marta beigās aptuveni puse no tirgū laistās produkcijas būs depozīta iepakojumā, savukārt ar 1. maiju lielākā daļa no tirgū laistajiem  produktiem būs ar Latvijas depozīta zīmi.

"Produkta laišana tirgū faktiski nozīmē to, ka šie produkti februāra laikā ir vai nu pārdoti, vai  piegādāti mazumtirgotājiem, kas tālāk tos izvieto veikalu plauktos. Tāpat jāņem vērā, ka līdz 31. jūlijam paredzēts pārejas periods, kura laikā tirgotāji vēl var iztirgot produkciju bez depozīta zīmes," skaidroja SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Tirgū visvairāk laists  PET iepakojuma veids

Uzņēmumā norādīja, ka tirgū visvairāk laistais iepakojuma veids ar depozīta zīmi ir PET iepakojums (61%), kam seko metāla iepakojums (22%), atkārtoti uzpildāmais stikla iepakojums (13%) un vienreiz lietojamais stikla iepakojums (4%).

"Savukārt ražotāji un importētāji, kas februārī tirgū laiduši lielāko dzērienu depozīta iepakojumā apjomu, ir AS "Cēsu alus", AS "Aldaris", SIA "Maxima Latvija", SIA "Coca-Cola HBC Latvia", SIA "Bātas avots", SIA "Venden", SIA "Leversa", AS "Tērvetes AL", SIA "Balmerk Latvia" un SIA "Valmiermuižas alus"," informēja SIA "Depozīta Iepakojuma Operators".

Pieaug taromātos nodoto depozīta iepakojumu apjoms

SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" vēstīja, ka ievērojami pieaug arī taromātos nodoto depozīta iepakojumu apjoms – līdz 14. martam nodoti vairāk nekā 500 000 tukšo iepakojumu, no kuriem martā vien nodoti vairāk nekā 400 000. Populārākie produkti, kas līdz šim tikuši nodoti depozīta sistēmā, ir:

 • Gāzētā un negāzētā dzeramā ūdens "Aset" 1,5L pudeles;
 • Alus "Cēsu Premium Original" iepakojumi;
 • Alus "Miezītis Stiprais" 1L pudeles;
 • Alus "Aldaris gaišais" 0,568L skārdenes;
 • Alus "Holsten" 0,5L skārdenes;
 • Alus "Mežpils Tradicionālais" 0,5L pudeles;
 • Alus "Grunberger" 0,5L skārdenes;
 • Alus "Bocmanis Dzintarjūras" iepakojumi;
 • Alus "Miezītis Tumšais" 1L pudeles;
 • Gāzētā dzēriena "Coca-Cola" 1L un 2L pudeles;
 • Alus "Līvu rubenis" 1L pudeles;
 • Alus "Valmiermuižas gaišais" 0,5L pudeles;
 • Avota ūdens "Lielbāta" iepakojumi.

Gadījumos, kad radusies problēma ar taromātu, uzņēmums lūdz vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem. 

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus, un tā sāka darboties 2022. gada februārī. Konkursā nolēma sistēma septiņu gadu periodā uzticēt SIA "Depozīta iepakojuma operators". Depozīta sistēmā var nodot tikai pudeles, kuras iegādātas no 1. februāra ar Latvijas depozīta sistēmas marķējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti