Ezernieku pagasta Saietu nama vadītājs Aivars Bačkurs relaksējas, dāvājot citiem smaidu

Aivaram Bačkuram ir 22 gadi, jaunietis vada Dagdas novada Ezernieku pagasta Saietu namu un Dagdas jauniešu biedrību “Dagne”. Jauniešu biedrība apvieno vairāk nekā 30 jauniešu, kuri rīko dažādus pasākumus un labdarības aktivitātes. Paralēli darbam Aivars studē pedagoģiju un meklē dažādas projektu iespējas, kā padarīt interesantāku Dagdas novada iedzīvotāju ikdienu.  

Esi kultūras pasākumu organizators Ezernieku Saietu namā Dagdas novadā; tas bija tavs mērķis - darboties kultūras jomā?

Teikšu tā, ka dzīve iegrozījās, ka nonācu kultūrā, jo bērnībā es biju tas palaidnis, ja tā varētu teikt, un darīju blēņas. Mans ceļš kultūras sfērā sākās Jauniešu iniciatīvu centrā, kad es atnācu uz šejieni un cilvēki mani pamanīja un ievirzīja pareizā virzienā, un es sāku darboties pasākumu organizēšanā, pasākumu vadīšanā.

Intervija ar Ezernieku pagasta Saietu nama vadītāju Aivaru Bačkuru
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Teiksim tā, sāku audzēt savu pieredzi tajā sfērā, un, kad pienāca brīdis, kad nācās meklēt darbu, biju ļoti daudzās intervijās, biju septiņpadsmit intervijās un astoņpadsmitā bija veiksmīgākā, kad nonācu Ezernieku Saietu namā. Bija gan Rēzeknes gaļas kombināts, gan citi privātuzņēmēji un valsts iestādes.

Tā laikam bija lemts, ka man ir jāstrādā kultūras sfērā, un es nezinu - slikti vai labi strādāju, bet es uzskatu, ka labi, un arī cilvēkiem patīk, tāpēc viss ir pareizā virzienā pagaidām.

Es lasīju vienā intervijā, ka uz pirmo tevis organizēto pasākumu atnāca maz skatītāju?

Jā, tur bija tā, ka ne tikai uz pirmo, bija tādi pasākumi, kad biju mazs. Un tas ir normāli, jo mēs dzīvojam pagastā un vispār no lauku vides tagad cilvēki aizbrauc.

Te ir patīkami redzēt pilnas zāles, bet dzīves skarbā realitāte ir arī tāda, ka dažreiz atnāk tik cilvēku, cik nu ir, jo es kā kultūras pasākumu organizators nevaru paredzēt un visiem pielāgot to īsto un pareizo laiku.

Protams, ar pieredzi nāk kaut kas, bet pirmajā gadā strādājot, 19 gadus jauns jaunietis, protams, viņš nezina tās visas pieaugušo rūpes un liek izdevīgākos laikus, bet realitātē tie nemaz nav izdevīgi nevienam no iedzīvotājiem.

Atnāca trīs cilvēki uz šo pirmo pasākumu? Jā, tā ir motivācija strādāt, jo, atnākot uz jaunu darbavietu un uzreiz redzot simt cilvēkus priekšā, es varētu iekrist kaut kādā panikā un, zinot, ka no manis gaida kaut kādu līmeni, es to līmeni varbūt nevarētu sniegt, bet tad, kad atnāca trīs cilvēki, sanāca, ka ne es viens augu, bet mēs kopā ar cilvēkiem soli pa solītim devāmies, teiksim tā, pa kultūras trepītēm uz augšu.

Ezerniekos, pirms tu sāki darboties, bija aktīva šī kultūras joma?

Jā, jo Ezernieki jau gadus desmit izceļas ar to, ka ir diezgan aktīva pašdarbība jeb ir diezgan daudz pašdarbnieku, kuri nāk un piedalās amatiermākslas kolektīvos - dejošanā, dziedāšanā, bērni un vidējā paaudze, seniori arī dzied. Mums ir diezgan liela komanda, un šobrīd tā turpina tikai paplašināties.

Ko cilvēki gaida no kultūras pasākumiem, kas viņiem ir vajadzīgs?

Šis ir ļoti sarežģīts jautājums.

Ir tā, ka ir nepieciešama izklaide un maksimāli kaut kas neredzēts.

Jā, tāpēc mēs katru reizi cenšamies ne tikai amatiermākslas kolektīvi, bet arī es kā kultūras pasākumu organizators un kā pasākumu vadītājs cenšos pārsteigt ar kaut kādu jaunu “fīču”, ja tā varētu to nosaukt. Un laikam ir liels pluss, ka es neesmu viens no tiem akadēmiskajiem pasākuma vadītājiem, es esmu jaunietis, un tāpēc es vadu pasākumus maksimāli neformāli. Un, ja tie ir valsts svētki, tad tur, protams, ir pieturēšanās pie saviem kanoniem, bet, ja tie ir Ziemassvētki un Lieldienas, tad, protams, mēs arī pieturamies pie savām tradīcijām, bet maksimāli mēģinām ieviest kaut ko jaunu, kaut ko interesantu, līdz šim neredzētu.

Kas ir tas jaunais, neredzētais?

Kaut kas jauns un neredzēts viennozīmīgi mums bija atklāt koncertus, tādus mini koncertiņus ar mini Latvijas zvaigznēm. Man nebija pārsteigums, bet Kārlis Kazāks ir viens no skaistākajiem, profesionālākajiem dziedātājiem, un Reinis Jaunais, un tas bija tik tiešām atklājums man un Ezerniekiem.

Viņam ir unikāla ģitāras spēles maniere, un, kad viņi atbrauca, viņi parādīja savu ģitārspēles mākslu, savu vokāla mākslu. Viņi Ezernieku kultūras dzīvi pacēla jaunā līmenī.

Runājot par mani, kādas es fīčas izmantoju pasākumu vadīšanā, tad es esmu tāds liels žestikulētājs. Esmu tāds, kurš pa skatuvi jož turpu šurpu un darbojas ar žestikulāciju un maksimālu teatrālismu.

Vai tu esi no tiem kultūras organizatoriem, kurš pats ir gatavs pārģērbties kādā tēlā, tu to dari?

Jā, noteikti, un īstenībā pārģērbšanās notiek biežāk, nekā gribētos, ir tādi pasākumi kā Lieldienas, kur noteikti jābūt par zaķēnu vai vēl kaut kādu pasaku varoni, tad Ziemassvētkos viennozīmīgi Ziemassvētku vecītis ne tikai Ezernieku Saietu namā, bet visā Dagdas novadā.

Bet tev tas patīk?

Protams, es nemaz nestrādātu tajā sfērā, ja man tas nepatiktu.

Tu šeit jūties labi, komfortabli, jo šeit ir pierobeža, cilvēki brauc projām, vai tu šeit jūties labi kā jauns cilvēks?

Protams. Pirmkārt, mums ir skaista daba - fantastiska, neatkārtojama, un mēs atrodamies ģeogrāfiski labā vietā.

Mums arī nav tālu Daugavpils, nav tālu Rēzekne, tās ir divas tādas lielākās, skaistākās pilsētas, kuras dod mums milzīgas iespējas, kā arī, ja padomāt globāli, Latvija nav liela valsts, un, ja ir nepieciešamība aizbraukt uz Rīgu, arī Rīga neatrodas tālu, un autobusa biļete nemaksā tik dārgi. Lūk, un tāpēc mēs esam vienā no fantastiskākajām vietām.

Pastāsti, kāds ir tavs darba plāns Ziemassvētkos?

Runājot par darba plānu, mums ir divi, trīs un reizēm pat četri pasākumi dienā, un nākamās brīvdienas būs 28. un 29. decembrī. Jā, tās būs divas diennaktis atpūtai, kad beidzas Ziemassvētku bums un sākas jau Jaunā gada bums.

Tātad būs pasākumi, būsi Ziemassvētku vecītis?

Ļoti, ļoti, ļoti daudzas reizes. Un tas ir labi, ceram sagādāt maksimāli daudz prieka gan es, gan visa jauniešu biedrība “Dagne”, kas piedalās arī iestudētajās ludziņās, mēs varēsim sagādāt īstu prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Kāds ir tavs plāns kultūras jomā nākamajam gadam vai kaut kādi darbi, ko esi sev izvirzījis un esi gatavs padalīties?

Šis gads bijis tāds eksperimentu gads, kad, plānojot budžetu, tika ieviesti jauni pasākumi un mēģināts novadīt viņus, un skatījāmies uz cilvēku reakciju Ezernieku Saietu namā. Un nākamais gads ir tas, kad mēs attīstīsim tālāk šos pasākumus, bet, teiksim, par kaut ko jaunu, traku un lielu pagaidām runas nav.

Bet es zinu, ka mums Dagdas novadā plānojas no jauniešu sfēras kaut kas interesants. Milzīgs! Teiksim tā. Festivāls un tāds ļoti netradicionāls festivāls.

Un no kultūras sfēras arī būs daudz jaunu, skaistu, interesantu lietiņu, kuras noteikti būs vērts apskatīties, tāpēc sekojiet Dagdas novada mājaslapai!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt