4. studija

4. studija

4. studija

Vai tas ir normāli, ka īpaši bērniem ražots piens ir derīgs pusgadu?!

Kāpēc Rīgas pašvaldība pieļauj ekoloģisko katastrofu Ķīšezera krastā?

Ezermalas ielā dzīvojošie rīdzinieki ceļ trauksmi par kanalizāciju; iesūdz pašvaldību tiesā

Rīgā, Ezermalas ielā, netālu no Ķīšezera atrodas vairākas 12 stāvu, kā arī piecu stāvu mājas. Šeit vietējiem iedzīvotājiem jau gadiem ilgi nākas saskarties ar kanalizācijas problēmām – ir smirdoņa, applūduši pagrabi, kā arī pagalmi. SIA "Rīgas ūdens" apgalvo, ka šī teritorija ir privātīpašums, līdz ar to nav viņu pārziņā. To, vai pašvaldībai ir pienākums ko darīt, izlems tiesa.

"Apmēram pirms diviem gadiem mēs pēkšņi sākām izjust problēmas ar kanalizāciju – applūda pagrabi, kāpņu telpās un dzīvokļos šausmīga smaka, piebraucamie ceļi, akas plūda pāri," atceras Ezermalas ielā dzīvojošais Ainārs Leitāns.

Iedzīvotāja Nellija Novikova stāstīja, ka pērn janvāra sākumā ielā veikti remontdarbi. Pēc tiem trim mājām piestādīts rēķins 92 000 eiro apmērā, ko namu iedzīvotāji apmaksājuši. Pēc remontdarbiem mainītas caurules, pēc kā "atkal viss ir bojāts". Turklāt problēmas ar kanalizāciju piedzīvoja arī tie nami, kas iepriekš ar to nesaskārās.  

LTV raidījums "4. studija" pārliecinājās, ka māju apkārtnē skats tiešām drausmīgs – iegruvusi zeme pie bērnu rotaļu laukuma, blakus kanalizācijas sistēmai – arī bedre, pagrabs –  slapjš līdz potītēm, stāvlaukumā – milzu peļķe. Un visur smird pēc kanalizācijas.

"Tagad mums trīs reizes nedēļā darbojas asenizācijas mašīna, un par to mēs maksājam jau divus gadus, katru mēnesi," stāstīja iedzīvotāja Tatjana Matute. Leitāns piebilda, ka iedzīvotāji par asenizatoru kanalizācijas atsūknēšanai nedēļā maksā aptuveni 900 eiro.

SIA "Rīgas ūdens" gan ir nelokāma un apgalvo, ka šī teritorija nav uzņēmuma pārziņā.

"Problēmas ir. Pirmkārt, ir nepieciešama skalošana, ir jāņem hidrodinamiskā skalošanas mašīna un jāizskalo šis kanalizācijas vads, un tālāk ir jāsaprot tas, kādi vēl ir tie bojājumi vai lūzumi šajā vadā, un tad jāveic remontdarbi attiecīgajā posmā. Principā tā ir viņu problēma, jo šis konkrētais kanalizācijas vads, kas šobrīd ir avārijas stāvoklī, atrodas viņu atbildības robežās," stāstīja SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Viņš skaidroja, ka "Rīgas ūdens" nenodarbojas ar privātu teritoriju apsaimniekošanu un atbild par savām komunikācijām, kas šajā gadījumā esot kārtībā. "Mēs nevaram uz citu rīdzinieku rēķina, kuri maksā mums par ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, remontēt privātas komunikācijas. Mūsu komunikācijas sākas uz ielas, nevis šajā zaļajā zonā, kur ir šī problēma." 

Dažādi īpašumi, dažādas apsaimniekojamās platības, un šajā gadījumā diemžēl būvdarbu izmaksas gulst uz iedzīvotāju pleciem. "Rīgas ūdens" piebilda, ka, iespējams, šeit būtu jāiesaistās vides organizācijām, ņemot vērā, ka daļa no kanalizācijas nonāk blakus esošajā Ķīšezerā.

Tikmēr pašvaldība atteicās "4. studijai" sniegt komentāru – tādēļ, ka Ezermalas iedzīvotāji esot vērsušies tieši pret pašvaldību tiesā.

"Rīgas ūdens" savus līdzekļus šeit neieguldīšot, bet to, vai pašvaldībai ir pienākums ko darīt, izlems tiesa. Tikmēr iedzīvotājiem nāksies vien saukt asenizācijas mašīnas vai arī kopīgi visiem lemt un par saviem līdzekļiem šo sistēmu labot. Taču situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka šeit mājām ir vairāki apsaimniekotāji, un viens no zemes īpašniekiem nevēloties pieļaut kanalizācijas vada izrakšanu cauri viņa īpašumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti